Veryga prabilo, kodėl miestuose vangiai priimami ribojimai: rinkimai ir Covid-19 yra blogiausias įmanomas derinys

Lietuvoje – ir vėl rekordinis Covid-19 atvejų skaičius per parą. Per parą nustatytas 281 naujas koronaviruso atvejis – tai didžiausias per dieną fiksuotų atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios. Vakar skelbta apie 255 naujus Covid-19 atvejus per parą. Liga iš viso nustatyta 7041 asmenims, tebeserga 3862, pasveiko – 3035. Nuo COVID-19, penktadienio duomenimis, yra mirę 112 žmonių – dviem daugiau nei praėjusią parą. Mušant koronaviruso rekordus portalo tv3.lt studijoje apsilankė ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Pokalbis apie Covid-19 situaciją Lietuvoje su ministru A. Veryga.

Kasdien Lietuvoje skaičiuojami nauji koronaviruso atvejų rekordai, tačiau nėra trumpinamas net barų darbo laikas. Kodėl? Ar čia dėl rinkimų taip nesutariate su miestų savivaldybėmis?

Matyt teks atprasti juos vadinti rekordais, nes teks kurį laiką susitaikyti su tuo, kad tie skaičiai augs. Jie auga visoje Europoje. Net ir kaimynai latviai, kurie ilgą laiką išlaikė gražų rezultatą, dabar artėja prie mūsų. Dėl priemonių skelbimo, tai mes esame pasirinkę kitokią strategiją, nei buvo pavasarį. Dabar yra pasirinktas lokalaus regioninio valdymo scenarijus. Iki Vilniaus jis visai neblogai veikia.

Ar tai normalu, kad miesteliuose įvedamas karantinas, o Vilniuje žmonės vaikšto į kavines ir niekas jų nesustabdo?

Ne, nenormalu. Vilniui tų rekomendacijų buvo pateikta ne viena. Teisingai paminėjote, kad čia pats blogiausias įmanomas derinys: rinkimai ir Covid-19. Juo spekuliuoti yra nesudėtinga. Pradedant, kas ministrą paduos į teismą ir baigiant, kodėl nėra priemonių. Nėra lengva ir mokslininkai nėra labai vieningos nuomonės kur ir ką daryti. Labai gaila klausyti Vilniaus miesto atstovų pasisakymus, kad jiems reikia ypatingų įrodymų, kad čia plinta virusas. Užtenka pasižiūrėti, kur žmonės buriasi, kur nesilaikoma saugumo reikalavimų.

Kodėl Vyriausybė nesiima tų sprendimų priimti, jei sostinės meras to nedaro?

Iki šiol buvo žadama tų pačių verslų, kad jie susitvarkys, ir kad viskas bus gerai. Reikėtų pasakyti, kad vienas kitas toks ir yra, kuris stengiasi laikytis tvarkos. Ar dabar dėl tų, kurie daro nesąmones, mes visi turėtume kentėti? Jei savivaldybė nesiims sprendimų, tai Vyriausybei nieko kito neliks. Viena yra valdyti situaciją Raseiniuose, o kita – Vilniuje. Manau, kad Vyriausybė tikrai svarstys tas priemones iš naujo.


Rašyti komentarą...
P
Pabodo
2020-10-16 21:39:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kada lietuviui gerai:-)
Pavasari barus uzdare, blogai, Veryga NETIKO. Dabar neuzdaro, vel Veryga ne taip daro. Gal apsispreskit ko norit...
Atsakyti
-12

A
Aišku
2020-10-17 08:46:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kolūkis bijo prašš... rinkimus
Atsakyti
-7

P
PETUCH LISIJ
2020-10-17 12:39:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Plikis tuoj be darbo liks.Aciu DIEVUI:
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (34)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų