Valstybinį lietuvių kalbos egzaminą išlaikė 90,15 proc. jį laikiusiųjų.

Šimto balų įvertinimą gavo 1,62 proc. kandidatų, remdamasis Nacionalinio egzaminų centro (NEC) direktore Saule Vingeliene praneša naujienų portalas delfi.lt.

Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą laikė 23 tūkst. 227 kandidatai.

2011 metais egzaminą išlaikė 91,94 proc., pernai – apie 92,39 proc. kandidatų.

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis BNS sakė, kad prastesnį išlaikymą preliminariai galėjo lemti įvestas kriterinis vertinimas.

„Jis pirmą kartą laikomas kaip bendras egzaminas. Antra – pereita nuo proporcinės vertinimo sistemos prie kriterinės, tai yra nedalijame proporcijomis mokinių, kurie išlaikė gerai, blogiau, visai blogai ir panašiai, bet nustatome kriterijus – iš anksto žinoma, kokias žinias turi mokiniai parodyti, kad išlaikytų tą egzaminą. Greičiausiai dėl to (rezultatai prastesni – BNS)", – sakė ministras.

Jis pažymėjo, kad toliau egzamino rezultatus analizuos specialistai.

„Tai yra labai preliminarūs duomenys, iš tikrųjų yra skirta papildomai Nacionaliniam egzaminų centrui ir jo ekspertams pinigų, kad jie įvertintų, išanalizuotų tai specialistų lygmeniu ir pateiktų išvadas. Toks egzaminas, nepaisant buvusio ar nebuvusio palengvinimo, vis tiek yra laikomas pirmą kartą Lietuvoje, tad turėsime darbo vertindami rezultatus“, – teigė D.Pavalkis.

Ministro duomenimis, šimto balų įvertinimą gavo 1,62 proc. laikiusiųjų.

Neišlaikiusiųjų penktadienį laukia mokyklinis lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas. Jį būtina išlaikyti norint gauti brandos atestatą.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.  


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų