• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilnietis Jaroslavas Granovskis lieka pripažintas kaltu dėl viešosios tvarkos pažeidimo – taip teisėsauga įvertino vyro veiksmus, kai jis savo atsivežtais dažais pernai sostinėje uždažė vaivorykštės spalvų perėją po LGBTIQ eitynių.

Vilnietis Jaroslavas Granovskis lieka pripažintas kaltu dėl viešosios tvarkos pažeidimo – taip teisėsauga įvertino vyro veiksmus, kai jis savo atsivežtais dažais pernai sostinėje uždažė vaivorykštės spalvų perėją po LGBTIQ eitynių.

REKLAMA

Nuteistasis turės sumokėti 4 tūkst. eurų baudą, taip pat turės sumokėti Vilniaus miesto savivaldybei daugiau nei 554 eurus už sugadintą perėją – perėja prieš renginį buvo atnaujinta ir dažoma.

Prokuratūra siekė, kad vilnietis būtų nuteistas ir dėl asmenų grupės viešo niekinimo dėl seksualinės orientacijos.

Pirmos instancijos teismas dėl šio kaltinimo J. Granovskį išteisino, tokį pat verdiktą antradienį paliko galioti ir Vilniaus apygardos teismas.

„Teisėjų kolegija, apeliacine tvarka išnagrinėjusi baudžiamąją bylą, patikrinusi prokuroro skundo argumentus, išanalizavusi byloje surinktus ir ištirtus įrodymus, iš naujo įvertinusi kiekvieną bylos įrodymą atskirai ir jų visumą, konstatuoja, kad pirmosios instancijos teismas įrodymus ir jų visumą įvertino tinkamai, todėl spręsdamas, kad J. Granovskij veiksmai savo pobūdžiu neatitinka šios veikos pavojingumo laipsnio, juose nenustatyta tiesioginė konkretizuota tyčia tyčiotis ir niekinti žmonių grupę dėl seksualinės orientacijos, skatinti ir kurstyti neapykantą jiems ar diskriminaciją, padarė teisingas išvadas ir pagrįstai J. Granovskį išteisino pagal BK 170 straipsnio 2 dalį“, – paskelbė Vilniaus apygardos teismas.

REKLAMA
REKLAMA

J. Granovskis pilka spalva uždažė dalį vaivorykštės spalvų vėliavos pėsčiųjų perėjoje, teismo manymu, nors toks jo elgesys neabejotinai nukreiptas prieš LGBT bendruomenę, vis tik asmuo neišsakė jokių menkinančių, žeminančių, išjuokiančių, piktų ar pan. prieš šią bendruomenę nukreiptų žodžių, neatliko tokių veiksmų.

REKLAMA

Pats J. Granovskis nuosprendžio neskundė.

ELTA primena, kad pernai po liepos pradžioje įvykusių eitynių dalis perėjos buvo uždažyta pilkos spalvos dažais. Policijos pareigūnai sulaikė perėją uždažiusį 47 metų vyrą, jam ir buvo pareikšti įtarimai.

Iš pradžių buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 284 straipsnį, numatantį atsakomybę už viešosios tvarkos pažeidimo. Vėliau tyrimas atliktas ir pagal Baudžiamojo kodekso 170 straipsnio 2 dalį dėl neapykantos ar diskriminacijos kurstymo.

Uždažyti perėją grasino prieš eitynes su keliasdešimt bendraminčių protestavęs Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas. Jis socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino nuotrauka, kur matyti, kaip vienas vyras uždažo perėją su voleliu.

Jus ka rimtai?geriau zmogui uz dazus apmokekite
Aš labai myliu vaivorykštę danguje nuo vaikystės. Negaliu pernešti, kad tie nesveiki žmonės ją mindo. Jie ligoniai, bet tai turėtų būti paslaptyje, o ne viešinti, kad visi tai žinotų...
o tai kas gresia tiems kas subjaurojo kelią piešdamas vaivorykštę, nieko nesuprantu, subjaurot kelią normalu o atstatyt nusikaltimas
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų