Turgaus derybos Seime: asmeniškumai priekyje, visuomenė paraštėse

Konservatoriai pradėjo derybas: jei valdantieji pritars grąžinti PVM lengvatą šildymui, jie palaikys jų pasiūlytą urėdijų reformą. Tokias sąlygas iškėlė opozicinės Tėvynės sąjungos lyderis G.Landsbergis. Naujienų portalo tv3.lt kalbinti politologai tikina, kad demokratiniams procesams mainai yra būdingi, tačiau šiuo konkrečiu atveju, logikos trūksta. 

Dėl urėdijų reformos Seime jau ne vieną mėnesį yra laužomos ietis. Būtent dėl jos ir buvo pratęsta Seimo pavasario darbo sesija. Tikimasi, kad paskutinis balsavimas įvyks šią savaitę.

Smėlio dėžėje vaikai atrodo rimčiau?

Mykolo Romerio universiteto Politikos ir vadybos fakulteto lektorė Rima Urbonaitė tikina šiuo konkrečiu atveju nė nesuprantanti, ką reiškia ši konservatorių pozicija.

„Labai dažnai politikoje vyksta mainai, tačiau šiuo konkrečiu atveju, konservatoriai užsižaidė ir patys nesupranta, ką daro. Nes jeigu konservatoriai mano, kad reforma yra bloga, tai tada reiškia, kad mainais už tą PVM šildymo lengvatos saldainį balsuotų už ydingą projektą. Bet kokiu atveju yra keista, nes veiksmai neturi logikos. Tai klausimas lieka vienas – ar konservatoriai balsuos už gerą projektą, ar balsuos už prastą. Nes jei balsuos už prastą, tai logikos nėra. Lieka neaišku, ką jie daro ir ką atstovauja“, - aiškina R.Urbonaitė.

Ji teigia nesuprantanti ir valdančiajai koalicijai priklausančių socialdemokratų, kurie atmetę ankstesnį konservatorių pasiūlymą lengvatą atmesti, patys vėl registravo tokį pasiūlymą.

„Puikiai suprantame, kad PVM šildymo lengvatos saldainis yra visų norimas. O čia jau gaunasi taip, kad net smėlio dėžėje vaikai atrodo rimčiau. Nes atrodo, kad jie atmetė tą pasiūlymą tik todėl, kad jis yra konservatorių“, - pasakoja politologė.

Visuomenė lieka paraštėse

R.Urbonaitė taip pat teigia, kad sunku atskirti, kur prasideda partijos lyderio ir pačios partijos pozicija. Tačiau anot jos, akivaizdu, kad iki šiol taikliai kritikavę konservatoriai užsižaidė.

REKLAMA

„Labai sunku atskirti konservatorių ir G.Landsbergio politinę poziciją ir žaidimus. Akivaizdu tik tiek, kad partijos pirmininkas kurį laiką tikrai neblogai valdė situaciją, kritika daugelių atvejų buvo tikrai taikli. Bet visada reikia gerai apgalvoti viską ir neužsižaisti, nenueiti į asmeniškumus. Kas pastaruoju metu yra labai dažnai, politinis turgus atsiranda iš asmeninių interesų, jausmų, įsižeidimų“, - tikina politologė.

„Taip realūs klausimai lieka paraštėse. Nes visų konservatorių strategija yra kuo aštriau kritikuoti valdančiuosius, kaupti sau kapitalą prieš rinkimus. Tokie mainai gali tikrai nepavykti, o visuomenei turi būti aiškiai pateikiama, kodėl vyksta vienas ar kitas reikalavimas“, - tv3.lt naujienų portalui pasako R.Urbonaitė.


Rašyti komentarą...
S
Skitas
2017-07-10 22:03:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Apgailėtini tie seimūnai
Atsakyti
0

G
Gintaras
2017-07-10 19:09:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl konservatoriai taip nori tos lengvatos, bene jaunasis Landsbergis bankrutuoja be tos lengvatos? Jau kad turime seimą ir vyriausybę, tai turime. Jie ten sulindę lyg kokie kandys senoje ir nedarinėjamoje rūbų spintoje.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų