Po pernai įvykusios avarijos Telšių šilumos tinkluose Vyriausybė skyrė 200 tūkst. litų paramos, dar 100 tūkst. litų buvo paaukota. Deja, dabar nėra paprasta pasakyti, kaip Savivaldybė panaudojo šiuos pinigus, rašo „Kalvotoji Žemaitija“.
Nesitikėdami rasti Savivaldybėje teisybę, žmonės neretai kreipiasi į Seimo narį Valentiną Bukauską. Sausio 19 dieną jis gavo Vilniaus gatvės 16 namo gyventojų prašymą: „Gerbiamas Seimo nary, į Jus kreipiamės kaip į paskutinę instituciją ginče su Telšių SBŪREĮ direktoriumi A.Liauzginu. Paskambinus telefonu buvo atsakymas: „Kiekvienam aš neaiškinsiu“. O pradžia tokia. Po 2006 metų sausio 20 dienos mūsų miestą ir namą ištikusių negandų buvo mūsų namui elektros visam pataisymui skirta vienas tūkstantis (1000) litų ir naujų durų (trys laiptinės) du tūkstančiai trys šimtai penkiasdešimt litų (2350). Prižadėta padaryti rugsėjo, spalio, gruodžio mėnesiais. Bet ... nei durų, nei jokių elektros laidų ir jungtukų remontų. Pakalbėjus po naujų metų išgirdome atsakymą, kad pinigų nebėra. Tai kur jie dingo? Prie padaryto sąrašo juk pliusiukas, reiškia, durys padarytos. Kur jos? Pagelbėkit, tikrai visų mūsų namo gyventojai būsim labai dėkingi. (Kalba netaisyta. Red.)“
A.Liauzginas vadovauja Savivaldybei priklausančiai įmonei „Telšių butų ūkis“. Meras Vytautas Urbanavičius ne kartą spaudos konferencijoje gyrėsi, kiek naudos telšiškiai gavo po avarijos, paminėdavo šimtus tūkstančių litų. Tačiau, kaip būdinga V.Urbanavičiui, matyt, jis nė karto nesiteikė pasidomėti, ar darbai iš tikrųjų atliekami. Beje, tokiam darbui didelių pastangų nereikia.
Paskambinome keliems pažįstamiems, kurie gyvena namuose, gavusiuose šiokią tokią paramą ne pinigais, o darbais. Pasirodo, net dviejų namų bendrijų pirmininkai teigė, kad darbai neatlikti. Nebematėme prasmės aiškintis, kuriuose iš septyniasdešimties namų, gavusių paramą, darbai atlikti, kuriuose ne. Akivaizdu, kad „Telšių būtų ūkis“ gerokai vėluoja, o rajono valdžia net nesidomėjo, kaip panaudojami pinigai — ir Vyriausybės skirti, ir paaukoti. Pervedė pinigus „Telšių butų ūkiui“, ir baigta, rašo „Kalvotoji Žemaitija“.