Teismas paskelbė nuosprendį garažus apvogusiems panevėžiečiams

Panevėžio miesto apylinkės teismas du panevėžiečius pripažino kaltais dėl vagysčių ir skyrė jiems laisvės atėmimo bausmes. Du vogtus daiktus nusipirkęs vyras turės sumokėti baudą.

Teismas nustatė, kad 25 metų J.J. ir 36 metų Ž.S., veikdami kaip bendrininkai, 2012-ųjų gruodžio – 2013-ųjų sausio mėnesiais apvogė keturis garažus Panevėžyje. Kaltinamieji pavogė savininkų garažuose laikytus daiktus: priekabą, dviratį, padangas, variklius, šildytuvus, buities techniką įrankius, kitus daiktus. Visa pavogto turto vertė – 4700 litų.

Tuo pačiu laikotarpiu J.J. ir Ž.S. Panevėžio rajone įsibrovė į V.I. priklausantį sandėlį ir iš ten pavogė elektros ventiliatorių ir kabelį. Nukentėjusiajam V.I. padaryta turtinė žala – 800 litų.

51 metų panevėžietis R.R., nusikalsdamas įstatymui, iš kaltinamojo Ž.J. įsigijo dviratį ir priekabą, naudojosi šiais daiktais, nors ir žinojo, kad jie gauti nusikalstamu būdu.

Teismas taip pat nustatė, kad J.J. įsigijo ir savo namų rūsyje laikė nedidelį kiekį narkotinės medžiagos – 13, 269 g kanapių ir jų dalių. Kratos metu rūsyje pareigūnai rado ir J.J. laikytą savadarbį šaunamąjį ginklą, pritaikytą šaudyti žiedinio įskėlimo šoviniais, kuriais paprastai užtaisomi statybiniai pistoletai.

REKLAMA

Skirdamas bausmes, teismas atsižvelgė į padarytas nusikalstamas veikas, jų pobūdį, atsakomybę lengvinančias ir sunkinančias aplinkybes, į kaltinamųjų asmenybes.

Kaltinamojo J.J. atsakomybę lengvinančių aplinkybių nėra, jo atsakomybę sunkina tai, kad nusikaltimus įvykdė bendrininkų grupėje. J.J. teistas, suimtas išbuvo beveik metus laiko. Kaltinamasis vedęs, turi du mažamečius vaikus.

Teismas nusprendė J.J. bausmę subendrinti su 2010 metais Panevėžio miesto apylinkės teismo baudžiamuoju įsakymu jam paskirta 1170 litų bauda ir skirti galutinę subendrintą bausmę – laisvės atėmimą trejiems metams. Laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas trejiems metams įpareigojant J.J. per šį laikotarpį pradėti dirbti ir neišvykti už miesto ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Kaltinamojo Ž.S. atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra tai, kad savo kaltę dėl padarytų nusikalstamų veikų pripažino, dėl jų nuoširdžiai gailisi, atlygino nukentėjusiesiems dalį padarytos žalos. Jo atsakomybę sunkina tai, kad vagystes įvykdė bendrininkų grupėje. Ž.S. teistas šešis kartus, nusikalstamas veikas padarė bausmės vykdymo atidėjimo metu, yra pripažintas recidyvistu.

Teismo nuomone, bausmės tikslai bus pasiekti kaltinamajam skiriant realią laisvės atėmimo bausmę. Subendrinus neatliktas bausmes, Ž.S. skirta galutinė bausmė – treji metai laisvės atėmimo, atliekant bausmę pataisos namuose.

Kaltinamojo R.R. atsakomybę sunkinančių ir lengvinančių aplinkybių nenustatyta, jis nėra teistas, galiojančių administracinių nuobaudų neturi. Teismas jam skyrė 10 MGL – 1300 litų baudą. Ją kaltinamasis turės sumokėti per keturis mėnesius.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2014-01-10 10:51:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
LR teismų sprendimai neadekvatūs nusikaltimo metu padarytai žalai . Vagys tą žinos ir tęs vogimą iš garažų. Nieko nekalbama apie baudas dėl moralinės žalos padarymo. Kažkodėl niekas negina viešo intereso Lietuvoj,o gal nėr nei vieno padoraus Lietuvos vadovo ar teisininko?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų