naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teisėsaugos pareigūnai vėlyvą antradienio vakarą pareiškė įtarimus sunkiai sužalotos dvejų metų mergaitės mamai ir jos draugui. Abu asmenys savo kaltę neigia.

Teisėsaugos pareigūnai vėlyvą antradienio vakarą pareiškė įtarimus sunkiai sužalotos dvejų metų mergaitės mamai ir jos draugui. Abu asmenys savo kaltę neigia.

REKLAMA

Ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis Šiaulių apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras trečiadienį kreipėsi į Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų ikiteisminio tyrimo teisėją dėl kardomosios priemonės paskyrimo abiem įtariamiesiems.

Mažametės mamai buvo prašoma suėmimo vienam mėnesiui, jos draugui – dviem  mėnesiams. Posėdis dėl kardomųjų priemonių skyrimo 13 val. vyko nuotoliniu būdu.

Teismas nusprendė tenkinti prokuratūros prašymą ir leido mažametės mamą suimti mėnesiui, o šios draugą – dvigubai ilgesniam terminui. Mergaitės mamą leista suimti mėnesiui, nes manoma, kad ji gali bėgti (slėptis) nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ar teismo bei trukdyti procesui.

REKLAMA

Jos draugas suimtas ilgiau dėl tų pačių motyvų. Taip pat ir dėl to, kad, teismo nuomone, šis asmuo gali daryti naujus nusikaltimus. Vis dėlto, daugiau detalių apie šį tyrimą prokurorė atskleisti nenorėjo.

REKLAMA

Tiriamos visos versijos

Šiuo metu tiriamos visos galimos įvykio versijos, atliekami ikiteisminio tyrimo procesiniai veiksmai. Baudžiamasis kodeksas tam, kas sunkiai sužalojo ar susargdino mažametį, numato laisvės atėmimą nuo dvejų iki dvylikos metų.

Kaip skelbta, policija Raseiniuose dėl dvejų metų mergaitės galimo sunkaus sveikatos sutrikdymo pirmadienį sulaikė jos 19-metę mamą ir šios 22 metų draugą. Policija anksčiau nebuvo negavusi pranešimų apie smurtą. Abu anksčiau nėra teisti.

REKLAMA

2020 metais gimusi Raseinių gyventoja į ligoninę buvo paguldyta sekmadienį. Kaip skelbė policija, ji į gydymo įstaigą atvežta be sąmonės. Kaip nurodė R. Gelžinytė, mergaitė į ligoninę buvo paguldyta dėl pilvo traumos, tačiau vėliau buvo nustatyti daugybiniai kūno sužalojimai.

Iš pradžių mergaitė iš buto be sąmonės buvo pristatyta į Raseinių ligoninę, tačiau vėliau pervežta ir paguldyta į Kauno klinikas, Reanimacijos skyrių.

„Galime patvirtinti, kad mergaitė šiuo metu gydoma pas mus, tačiau dėl vykstančio ikiteisminio tyrimo ir nesant tėvų sutikimo daugiau informacijos negalime suteikti“, – BNS antradienį sakė Kauno klinikų atstovė Karolina Račkauskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Šiaulių apygardos prokuratūra pranešė, kad nukentėjusiosios mažametės sesuo dvynė yra Vaiko teisių apsaugos specialistų globoje.

„Informacija perduota ir vaiko teisių apsaugos specialistams išsiaiškinti šio įvykio aplinkybes, telkiamos visos pajėgos“, – per spaudos konferenciją Šiauliuose sakė R. Gelžinytė.

Pasak jos, vaiko sužalojimas galėjo įvykti namuose, artimųjų rate.

Ikiteisminį tyrimą atlieka Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, tyrimui vadovauja, jį koordinuoja ir organizuoja Šiaulių apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyrius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų