Tarpukario taikos derybos su sovietais: slaptieji tikslai sukiršinti Lietuvą išaiškėjo netrukus

, Publikuota 2020.07.12 17:00

XXL 2020-07-12 23:03:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
rusų politologai atskleidė dar vieną svarbią detalę, dėl ko sovietai tuomet siekė sudaryti taiką su Pabaltijo šalimis. Ekonominė padėtis rosiejoj buvo tragiška, visur maištai, net revoliucijos lopšy Petrograde .Maištavo net raudonoji armija, sudaryta pagrinde iš valstiečių, kurie buvo labai nusivylę sovietų valdžia dėl rekvizicijų ir žemės nacionalizacijos, pažadų netesėjimo. Pramonė sugriauta, prekių, žaliavų nėra. Reikėjo skubiai gaivinti tarptautinę prekybą, o Vakarai tiesiog atsisakė prekiauti su sovietais. Taline, Rygoje skubiai buvo įkurti bankai, kurių kapitalas faktiškai buvo iš Rosiejos, tik iškaba kita, per juos ir buvo skubiai vystoma prekyba, gaivinama sovietų ekonomika   ATSAKYTI
AB 2020-07-12 22:49:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
„Lenkijai ši sutartis nebuvo maloni, jų akimis Lietuva pasirinko būtent Sovietų Rusijos, bolševikų pusę"
O Estijos ir Latvijos 1920 m. sutartys su Rusija Lenkijai jau buvo malonios, nors tos taip pat "pasirinko bolševikų pusę". 1921 03 18 Rygos sutartis Lenkijai irgi buvo maloni :)   ATSAKYTI
AB 2020-07-12 22:47:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"po trijų mėnesių ėmė aiškėti ir tikrieji tikslai – dar labiau sukiršinti lietuvius ir lenkus, Vilnių žemėlapyje stumdant iš vienos pusės į kitą."
Oi, oi ir oi! Sutartis, girdi, buvo skirta lietuviams sukiršint su lenkais :) O su kuo tada buvo kiršinami estai, pasirašę sutartį su rusais dar vasario 2 d.? Latviai rugpjūčio 11 d. sutartimi? Kokie ten buvo "tikrieji tikslai"? Ar Lietuvai vienintelei reikėjo jos nepasirašyti? Kuo motyvuojant? Gal skelbiant karą Maskvai? :)
Kas per tuometinių lenkų bukumas, kad jie leidosi rusų kiršinami ir lindo į Lietuvą Maskvos skatinami? Iš kur traukėt tokias pasakas? Iš bumblauskinių polonofiliškų rašliavų? O gal čia ruošimasis pateisinti želigovskiadą, kurios šimtmetis irgi bus šiemet? Atseit, Lenkija puolė Lietuvą todėl, kad Lietuva liepos 12 d. pasirašė sutartį su Rusija. Būtų nepuolusi, jei toji sutartis nebūtų buvus pasirašyta. Gal net iki tol okupuotus Suvalkus, Augustavą ir Seinus Lietuvai būtų grąžinusi :)
Liaukitės, pasakoriai!   ATSAKYTI
Skaitytojas 2020-07-12 22:19:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nuostabus straipsnis. Ačiū!   ATSAKYTI
REKLAMA

TV3 Rekomenduoja

REKLAMA

TV3 PROGRAMA

Taip pat žiūrėkite:
REKLAMA

TV3.LT DRAUGAI

partner nameGjensidige draudimas
partner namepaskolų bankas
partner namesveiki produktai
partner name vaistinė internete
partner namenaujausios mados internete
partner name gipso kartono plokštės
REKLAMA
REKLAMA

Top 10

DIENOS
SAVAITĖS
MĖNESIO
Į viršų