Seimo komitetai pradėjo svarstyti "darbiečių" parengtą Civilinio proceso kodekso pakeitimo projektą, kuriuo siekiama suteikti galimybę laikinai sustabdyti skolos išieškojimą iš būsto, kuriame asmuo ar šeima gyvena.
Projektu siūloma nustatyti nuo vienų iki dvejų metų terminą, per kurį nebūtų išieškoma iš vienintelio buto, gyvenamojo namo ar jų dalies, būtino įsiskolinusiems asmenims gyventi. Tai galiotų ir tais atvejais, kai žmonės, paėmę buto paskolą iš banko ar kredito įstaigos, jį buvo įkeitę.
Taip pat siūloma sumą, išieškomą iš fizinio asmens turto, kai asmuo yra įsiskolinęs už šilumą ir komunalinius mokesčius, padidinti dvigubai - nuo 7 iki 15 tūkst. litų.
K. Daukšys džiaugiasi, kad pataisų projektas Seimo komitetuose nestringa, jam balsų dauguma pritarė Biudžeto ir finansų komitetas. Parlamentaras viliasi, kad tokia pat pozityvi pozicija išliks ir svarstant įstatymo pakeitimus plenariniame posėdyje.
Darbo partijos atstovas kviečia kolegas nepamiršti ir paprastų žmonių bėdų, įnikus į globalinę biudžeto skylių lopymo ar papildomų finansavimo šaltinių problematiką.
"Žmonės, šeimos paliekami be vienintelio stogo virš galvos, nors lūkesčių būta labai gražių. Jei negalime prisiimti atsakomybės dėl krizės ištikusios valstybės, nerandame finansinių resursų, tai bent pagal savo galimybes privalome padėti šiems kardinaliai pasikeitusios situacijos, finansinių sunkumų įkaitais tapusiems būsto skolininkams", - kalbėjo K. Daukšys.
"Neabejoju, kad situacija keisis ir per kelerius metus daugelis skolininkų išsikapstys ir skolą grąžins. Tačiau ką galima padaryti, kai būstui uždedamas areštas, o po to antstolis jį parduoda, dažnai ir už gana menką sumą?" - piktinosi pataisų iniciatorius.