Seimas antradienį pritarė Teisingumo ministerijos parengtam Kardomojo kalinimo įstatymo pakeitimui.
Pagal naują šio įstatymo redakciją, jis vadinsis Suėmimo vykdymo įstatymu, kuriuo bus siekiama nustatyti humaniškesnę kardomosios priemonės - suėmimo vykdymo tardymo izoliatoriuose ir teritorinių policijos įstaigų areštinėse tvarką bei sąlygas.
Suėmimo vykdymo įstatymu humanizuojamos asmenų, įkalintų iki teismo nuosprendžio priėmimo, laikymo sąlygos: jiems bus leidžiama skambinti telefonu, gauti psichologo pagalbą, taip pat bus reglamentuota pareigūnų veiksmų ir sprendimų apskundimo tvarka ir kt.
Pasak Teisingumo ministerijos pranešimo, pakeitimais siekiama, kad įtariamieji, įkalinti iki teismo nuosprendžio priėmimo, nebūtų laikomi blogesnėmis sąlygomis, negu nuteisti ir jau kaltais pripažinti laisvės atėmimo bausmę atliekantys asmenys.
Įsigaliojus Suėmimo vykdymo įstatymui, suimtieji nebegalės gauti perduodamų maisto produktų siuntinių.
Tokie siuntiniai galės būti perduoti tik nėščioms moterims pagal gydytojų komisijos išvadą.
Suimtiesiems bus palikta teisė gauti vieną pašto ar perduodamą drabužių, avalynės siuntinį per tris mėnesius.
Tokie pakeitimai buvo priimti atsižvelgus į tai, kad draudžiami daiktai (narkotinės ir psichotropinės medžiagos, mobilūs telefonai, SIM kortelės ir pan.) į įkalinimo įstaigas dažniausiai patekdavo per pašto ar perduodamus siuntinius.
Po šio teisės akto pakeitimo įkalinimo įstaigose turėtų pagerėti kriminogeninė situacija: į įkalinimo įstaigas pateks mažiau narkotinių ir psichotropinių medžiagų, alkoholio ir kt.; sumažėjus draudžiamų daiktų patekimui į įstaigas, turėtų sumažėti ir teisės pažeidimų skaičius.
Suėmimo vykdymo įstatymas įsigalios nuo kitų metų balandžio 1 dienos.