Sugedus Lietuvos karinių oro pajėgų (KOP) transporto lėktuvui „Spartan“, atidėtas kariuomenės vado generolo leitenanto Valdo Tutkaus vizitas į Afganistaną.

Laikinai KOP vado pareigas einantis pulkininkas leitenantas Vidmantas Raklevičius BNS ketvirtadienį patvirtino, jog „Spartan“ sugedo. Anot jo, sutriko lėktuvo elektros sistema, tačiau tikslus gedimas dar nėra nustatytas, tai tikimasi padaryti iki šios savaitės pabaigos.

Pasak V.Raklevičiaus, gedimo ieško KOP Aviacijos bazėje Zokniuose esantys Italijos bendrovės „Alenia Aeronautica S.p.A“, iš kurios buvo įsigytas lėktuvas, specialistai.

Dėl lėktuvo gedimo teko atidėti šį savaitgalį planuotą V.Tutkaus vizitą į Afganistaną.

V.Tutkus BNS sakė, kad kol kas nėra aišku, kada jis vyks į Afganistaną, nes pašalinus gedimą su kitomis valstybėmis iš naujo reikės derinti skrydžio formalumus.

Lietuvą „Spartan“ pasiekė 2006 metų pabaigoje, tai jau antrasis jo gedimas.

KOP iš viso yra įsigijusios tris šio modelio orlaivius. Likę du bus pagaminti ir pasieks Lietuvą iki 2009 metų.

Į Afganistaną V.Tutkus turėjo vykti aplankyti ten tarnaujančių Lietuvos karių ir susipažinti su dabartine padėtimi bei nuotaikomis, kai gegužės pabaigoje Goro sostinėje Čagčarane kilus riaušėms žuvo Lietuvos kariuomenės seržantas Arūnas Jarmalavičius.

Lietuva nuo 2005 metų birželio vadovauja Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupei (PAG). Pagrindinė PAG užduotis - padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. PAG - tai NATO Tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms priklausanti Lietuvos vadovaujama bendra civilinė ir karinė misija.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų