Socialliberalų partijoje permainos – jai pralaimėjus rinkimus, iš posto traukiasi Artūras Paulauskas. Laikinai partijai vadovaus  Algirdas Monkevičius.

Tuo tarpu vienintelis į Seimą išrinktas Naujosios sąjungos atstovas Valerijus Simulikas turi apsispręsti, prie kurios parlamentinės frakcijos jungtis.

Šeštadienį BNS V. Simulikas teigė dar neapsisprendęs, tačiau manantis, kad tai nebus valdančioji.

Jis užsiminė, kad dėl frakcijos sprendimą gali priimti kitą savaitę, kai darbą pradės naujos kadencijos Seimas.

Kalbėdamas šeštadienį vykusiame NS tarybos posėdyje V. Simulikas teigė neketinantis dirbti liberalių partijų frakcijose.

Šią savaitę buvo neoficialių pranešimų, kad NS atstovas gali prisijungti prie Tautos prisikėlimo partijos frakcijos.

V. Simulikas į parlamentą buvo išrinktas Kauno Dainų apygardoje. Kadenciją baigiančiame Seime NS turi 9 narių frakciją.

Naująją valdančiąją koaliciją sudaro Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Liberalų sąjūdis, Liberalų ir centro sąjunga bei Tautos prisikėlimo partija.

A. Paulauskas: „grįžti į valdančiąją koaliciją buvo klaida“

Drauge su A. Paulausku atsistatydina ir jo pavaduotojai A. Monkevičius ir Vaclovas Karbauskis.

Socialliberalams šie rinkimai itin nesėkmingi - gauta tik viena vieta. Aplinkos ministras, ilgai Seimo pirmininku buvęs A. Paulauskas didelių simpatijų Fabijoniškių vienmandatėje rinkimų apygardoje nesulaukė – jis, surinkęs 9,11 proc. rinkėjų balsų, liko ketvirtas.

REKLAMA

Kalbėdamas tarybos posėdyje, A. Paulauskas tarp pralaimėjimo Seimo rinkimuose priežasčių minėjo „neproporcingą ir agresyvų“ puolimą prieš partiją, jį asmeniškai ir kitus vadovus, kelių partijos narių nesugebėjimą atsispirti „valdžios troškimui“ ir jų sprendimą palikti NS, norint išsaugoti ministrų postus.

A. Paulauskas „didele klaida“ pavadino NS sprendimą grįžti į valdančiąją koaliciją likus metams iki rinkimų bei prisiimti atsakomybę dėl bendrovės „Leo LT“ steigimo.

A. Paulauskas prognozavo, kad netolimoje ateityje prasidės politinių jėgų konsolidacija, ir pridūrė, kad Liberalų sąjūdis ir liberalcentristai mato galimybių bendradarbiauti su NS, taip pat vyksta pokalbiai su Darbo partija bei valstiečiais liaudininkais.

Po 2004 metų Seimo rinkimų Naujoji sąjunga kartu su Darbo partija, socialdemokratais bei valstiečių liaudininkais sudarė valdančiąją koaliciją, iš kurios pasitraukė 2006 metų balandį, po to, kai iš Seimo pirmininko pareigų buvo atstatydintas A. Paulauskas. Į valdančiąją koaliciją NS grįžo šių metų pradžioje.

Nepatekęs į Seimą A. Paulauskas yra žadėjęs imtis teisininko darbo.


Rašyti komentarą...
2008-11-15 13:03:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
nesulauke ar nesulaukė?
Atsakyti
0

V
Via
2008-11-15 13:33:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nors gulinčio mušti nevalia, bet galėjo dar dirbti Seime. Už Graužinienę juk vertesnis. Ir lozungai buvo neblogi - geriau gyventi nusipelnęs, ir valdžią dirbti gali priversti... Bet taip (atsistatydinti) yra normalu, profesiją turi puikią, teisininkų reikia visur...Įsitaisys kokioje prokuratūroje.
Atsakyti
0

N
NN
2008-11-15 13:47:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na,na yra vienijimosi priežastis- mažai dar nugvelbė ir Tvorutis...Kaip eks LR generaliniam prokurorui tikrai neužtenka.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų