Skirtumai tarp miesto ir kaimo: nealkoholinius gėrimus žmonės vadina vandeniu

Prekybininkai ir aludariai pastaruoju metu pastebi ženkliai išaugusį nealkoholinio alaus poreikį. Per metus jo paklausa išaugo daugiau nei šimtu procentų. Tiesa, jį labiau geria miestiečiai. O štai kaimo žmonės alų be laipsnių prilygina šulinio vandeniui ir sako, kad tokiu atveju geriau gerti kompotą.

Lazdijų rajono, Šventežerio kaimo parduotuvėje vidurdienį pirkėjų netrūksta. Kas maisto produktus perka, o kiti ir svaigiais gėrimais apsirūpina. Šventežerio gyventojas Gintas perka du butelius stipraus alaus. Paklaustas, ar nenorėtų jo iškeisti į nealkoholinį, vyras tik pasišaipo:

„Nealkoholinio nevartoju, nes šulinys pilnas vandens. Už vandenį dar pinigą mokėti? Nesąmonė."

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nealkoholinį alų vertina įvairiai: kaimuose vis dar nepopuliarus

Aludariai ir prekybininkai suskaičiavo, kad per pastaruosius ketverius metus nealkoholinio alaus prekyba viršijo visus lūkesčius – pardavimai išaugo net penkis kartus. Pernai fiksuotas 102-iejų procentų augimas.

Tačiau pastebėta, kad nealkoholinis alus žymiai populiaresnis mieste nei kaime. Pardavimai skiriasi dvigubai. Kodėl? Tiksliai niekas nežino. Prekybos įmonių asociacijos vadovė Rūta Vainienė mano, kad tai – tik laiko klausimas:

„Čia turbūt lemia tie kultūriniai ir vartojimo įpročiai, kurie miestuose gal greičiau plinta sveikos gyvensenos tendencijos. Galbūt kaimo vietovėse, mažiau, bet manau, kad tai laiko klausimas."

Šventežerio kaimo krautuvės pardavėjos sako, kad iš tiesų nealkoholinis alus ir pas juos pamažu populiarėja. Jos pastebi, kad gėrimą be laipsnių neretai perka asmenys, besigydantys nuo alkoholizmo. Deja, esą tai nepadeda. Yra nemažai atvejų, kai žmonės vėl pradeda gerti.

„Keletas tikrai yra akivaizdžių pavyzdžių. Žmonės turi priklausomybę, gydosi ir nuo nealkoholinio alaus atkrenta", – teigė parduotuvės darbuotoja.

Šventežerio kaimo žmonės nealkoholinį alų vertina įvairiai. Vieni – kaip jau matytas Gintas, gėrimą be laipsnių lygina su šulinio vandeniui.

REKLAMA

Kiti ne tokie kategoriški:

„Esu gėręs nealkoholinį alų. Vertinu blogai, nes tai – it vanduo. Taip, tai tas pats, bet be laipsnių."

„Arba alkoholinį geri arba nealkoholinį. O jeigu nealkoholinis, tai gali ir kompoto atsigerti visokio."

„Aš jokio negeriu. Nei alkoholinio nei nealkoholinio, nei vyno. Jei paimu, tai šimtą gramų, daugiau nė krust."

Prekybininkai sako, kad kaip ir viso, taip ir nealkoholinio alaus pardavimai išauga atšilus orams ir laisvadieniais.

„Kažkas vairuoja kompanijoje ir renkasi nealkoholinį. Prie ežerų važiuoja žmonės", – kalbėjo pardavėja.


Rašyti komentarą...
N
Nuomone
2019-06-02 13:10:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu chemija tikrai sveika:)
Atsakyti
0

Z
Z
2019-06-02 13:48:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nealkoholinis vynas, alus. Kas ir sugalvojo tokius pavadinimus. Pasityčiojimas iš gėrimų. Tai tikrų tikriausias birzgalas. Jau geriau grynas vanduo. Gerti tokį brudą tai tas pats, kaip bučiuotis per stiklą.
Atsakyti
-1

O
Ole
2019-06-02 13:18:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas cia per nesamones! Kas isgalvojo ta alu nealhogolini? Kai zmogus uzsikodaves ir geria ta nealhogolini tai su laiku norisi vel isgerti... Kas ta ismislijo, koks nuopeza,gerai pasikrove kisenes!
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų