Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors pirmoji gyvybė nuo COVID-19 infekcijos Lietuvoje užgeso prieš kelis mėnesius, skandalingos detalės apie šį įvykį paviešintos neseniai. Pasirodo, sunkiai serganti garbaus amžiaus moteris nebuvo įleista į ligoninę ir buvo gaivinama greitosios medicinos pagalbos (GMP) automobilyje.

Nors pirmoji gyvybė nuo COVID-19 infekcijos Lietuvoje užgeso prieš kelis mėnesius, skandalingos detalės apie šį įvykį paviešintos neseniai. Pasirodo, sunkiai serganti garbaus amžiaus moteris nebuvo įleista į ligoninę ir buvo gaivinama greitosios medicinos pagalbos (GMP) automobilyje.

REKLAMA

Prieš kelias dienas profesinės sąjungos „Solidarumas“ savo puslapyje pasidalintame straipsnyje prisimenami kelių mėnesių senumo įvykiai, kai koronavirusu sirgusi garbaus amžiaus moteris nebuvo įleista į Ukmergės ligoninę ir mirė tiesiog greitosios pagalbos automobilyje. 

Kaip rašoma straipsnyje, tą dieną Ukmergės Greitosios medicininės pagalbos (GMP) stotis gavo iškvietimą dėl sunkios vyresnio amžiaus pacientės sveikatos būklės.

Nuvykus pas ligonę GMP brigados vadovė A. J. įvertino pacientės būklę kaip pavojingą gyvybei, pagal nustatytą tvarką tarnybiniu skambučiu paskambino Ukmergės ligoninės skubios pagalbos skyriui, įspėjo, kad pacientei skubiai reikalinga reanimacija, ir nuvežė ją į Ukmergės ligoninę. Tačiau atvykus į Ukmergės ligoninę GMP darbuotojų laukė nemaloni staigmena.

REKLAMA

Štai kaip tolesnius įvykius papasakojo GMP brigados vadovė A.J: „Kovo 20 d. atvežėme kritinės būklės reanimuojamą pacientę (kuri, kaip vėliau paaiškėjo, sirgo ir COVID 19 liga) į Ukmergės ligoninę, tačiau nebuvome įleisti į skubios pagalbos skyrių, nors apie atvežamą sunkios būklės pacientę tarnybiniu telefonu informavau skubios pagalbos skyrių, užrakintų durų ligoninės personalas neatidarė ir po mano keleto skambučių prie durų įrengtu skambučiu. Ligoninės skubios pagalbos skyriaus darbuotoja pasakė, kad mūsų neįsileis ir, kad pacientę galime vežti kur tik norime“.

Toks atsakymas buvo nesuprantamas, nes kritinės būklės pacientė į Ukmergės ligoninę buvo atvežta, vadovaujantis GMP skelbimų lentoje pateiktu vyr.gydytojos Gitanos Čepienės rašytiniu nurodymu.

Pacientė į Ukmergės skubios pagalbos skyrių buvo atvežta jau pritemusios sąmonės, tačiau dar sugebėjo pati kvėpuoti ir reaguoti į aplinkos dirgiklius.

REKLAMA
REKLAMA

Kadangi pacientės būklė sparčiai blogėjo, ištikimi Hipokrato priesaikai medikai pradėjo ją reanimuoti tuo kuo galėjo t.y. tik GMP brigados turimomis priemonėmis. Reanimuojant dalyvavo trys GMP brigadų nariai. Reanimavimas vyko pagal nustatytų teisės aktų reikalavimus.

„Kadangi tai buvo beprecedentis įvykis, kai GMP atvežtos ir reanimuojamos pacientės neįsileidžia ligoninės skubios pagalbos skyrius, – pasakojo A.J., – vieno iš vairuotojų – paramedikų paprašiau, kad mobiliuoju telefonu nufilmuotų faktą, kad pacientė yra reanimuojama, o ligoninės skubios pagalbos skyriaus durys yra neatidaromos“.

GMP medikai dar gerą pusvalandį bandė gaivinti ligonę, tačiau jos gyvybės neišgelbėjo.

Įspėjimai panaikinti

Po viso šio atvejo balandžio 22 d. Greitosios medicinos pagalbos (GMP) darbuotuojams A.J. ir M.S. buvo paskirti įspėjimai dėl darbo pareigų pažeidimo ir įspėjimo skyrimo. 

Tačiau birželio 23 d. Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausioji gydytoja Gitana Čepienė juos panaikino.

REKLAMA
REKLAMA

Tai buvo padaryta vadovaujantis taikos sutartimi, kuri buvo sudaryta Vilniaus skyriaus 5-osios darbo ginčų komisijos posėdyje, kuriame buvo svarstomas šio įspėjimo teisėtumas.

Portalas tv3.lt primena, jog apie garbaus amžiaus moters mirtį, kuri jau buvo išrašyta iš Ukmergės ligoninės kovo 19 dieną, po dviejų dienų,  kovo 21-ąją, pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų