Šiurpios pirmosios mirties nuo COVID-19 detalės: priėmimo skyriuje pacientę siūlė vežti, kur nori

Nors pirmoji gyvybė nuo COVID-19 infekcijos Lietuvoje užgeso prieš kelis mėnesius, skandalingos detalės apie šį įvykį paviešintos neseniai. Pasirodo, sunkiai serganti garbaus amžiaus moteris nebuvo įleista į ligoninę ir buvo gaivinama greitosios medicinos pagalbos (GMP) automobilyje.

Prieš kelias dienas profesinės sąjungos „Solidarumas“ savo puslapyje pasidalintame straipsnyje prisimenami kelių mėnesių senumo įvykiai, kai koronavirusu sirgusi garbaus amžiaus moteris nebuvo įleista į Ukmergės ligoninę ir mirė tiesiog greitosios pagalbos automobilyje. 

Kaip rašoma straipsnyje, tą dieną Ukmergės Greitosios medicininės pagalbos (GMP) stotis gavo iškvietimą dėl sunkios vyresnio amžiaus pacientės sveikatos būklės.

Nuvykus pas ligonę GMP brigados vadovė A. J. įvertino pacientės būklę kaip pavojingą gyvybei, pagal nustatytą tvarką tarnybiniu skambučiu paskambino Ukmergės ligoninės skubios pagalbos skyriui, įspėjo, kad pacientei skubiai reikalinga reanimacija, ir nuvežė ją į Ukmergės ligoninę. Tačiau atvykus į Ukmergės ligoninę GMP darbuotojų laukė nemaloni staigmena.

Štai kaip tolesnius įvykius papasakojo GMP brigados vadovė A.J: „Kovo 20 d. atvežėme kritinės būklės reanimuojamą pacientę (kuri, kaip vėliau paaiškėjo, sirgo ir COVID 19 liga) į Ukmergės ligoninę, tačiau nebuvome įleisti į skubios pagalbos skyrių, nors apie atvežamą sunkios būklės pacientę tarnybiniu telefonu informavau skubios pagalbos skyrių, užrakintų durų ligoninės personalas neatidarė ir po mano keleto skambučių prie durų įrengtu skambučiu. Ligoninės skubios pagalbos skyriaus darbuotoja pasakė, kad mūsų neįsileis ir, kad pacientę galime vežti kur tik norime“.

Toks atsakymas buvo nesuprantamas, nes kritinės būklės pacientė į Ukmergės ligoninę buvo atvežta, vadovaujantis GMP skelbimų lentoje pateiktu vyr.gydytojos Gitanos Čepienės rašytiniu nurodymu.

REKLAMA

Pacientė į Ukmergės skubios pagalbos skyrių buvo atvežta jau pritemusios sąmonės, tačiau dar sugebėjo pati kvėpuoti ir reaguoti į aplinkos dirgiklius.

Kadangi pacientės būklė sparčiai blogėjo, ištikimi Hipokrato priesaikai medikai pradėjo ją reanimuoti tuo kuo galėjo t.y. tik GMP brigados turimomis priemonėmis. Reanimuojant dalyvavo trys GMP brigadų nariai. Reanimavimas vyko pagal nustatytų teisės aktų reikalavimus.

„Kadangi tai buvo beprecedentis įvykis, kai GMP atvežtos ir reanimuojamos pacientės neįsileidžia ligoninės skubios pagalbos skyrius, – pasakojo A.J., – vieno iš vairuotojų – paramedikų paprašiau, kad mobiliuoju telefonu nufilmuotų faktą, kad pacientė yra reanimuojama, o ligoninės skubios pagalbos skyriaus durys yra neatidaromos“.

GMP medikai dar gerą pusvalandį bandė gaivinti ligonę, tačiau jos gyvybės neišgelbėjo.

Įspėjimai panaikinti

Po viso šio atvejo balandžio 22 d. Greitosios medicinos pagalbos (GMP) darbuotuojams A.J. ir M.S. buvo paskirti įspėjimai dėl darbo pareigų pažeidimo ir įspėjimo skyrimo. 

Tačiau birželio 23 d. Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausioji gydytoja Gitana Čepienė juos panaikino.

Tai buvo padaryta vadovaujantis taikos sutartimi, kuri buvo sudaryta Vilniaus skyriaus 5-osios darbo ginčų komisijos posėdyje, kuriame buvo svarstomas šio įspėjimo teisėtumas.

Portalas tv3.lt primena, jog apie garbaus amžiaus moters mirtį, kuri jau buvo išrašyta iš Ukmergės ligoninės kovo 19 dieną, po dviejų dienų,  kovo 21-ąją, pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai.


Rašyti komentarą...
s
sikepas
2020-07-03 15:57:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
reiskia gydytoju profesija jau nereikalinga reik visus atleist is darbo ir priesaikos lai jiesko kito darbo.taip yra .jei net i ligonine neileidzia gydysimes patis
Atsakyti
-1

n
nu
2020-07-03 15:50:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
va kokie pas mus medikai jei žmogus vyresnio amžiaus tai jo net per slenkstį ligoninėn neįleis ar negrįž bumerangu patiems medikams,nesvarbu kokio amžiaus žmogus ir kuo jis serga medikas turi padėt ligoniui,gerai kad greitosios brigada dar buvo su sąžine,kiek jie galėjo tokiomis sąlygomis tiek padėjo,visi filmuokit ligonių darbą,gal tada kažkiek tie arogantiški medikai kažkiek kreips dėmesį į ligonius juk davė Hipokrato priesaiką
Atsakyti
-6

L
LLL
2020-07-03 16:04:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jaučiu dar ne vieną bus nusiskundimų. Galėsime vėl jiems ploti už jų darbą
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų