Šios dėžės maskavo kai ką slapto

Du krovinių padėklai su kramtomąja guma, maskavę nelegalų krovinį, neapgavo Lietuvos pareigūnų. Penktadienio, lapkričio 24-osios, vakarą Kalvarijos pasienio kontrolės punkte, Lietuvos muitinės ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė didžiulę – beveik 1,3 mln. eurų vertės cigarečių kontrabandą. Ją vežęs Latvijos pilietis suimtas dviems mėnesiams, rašoma išplatintame pranešime. 

Panašu, kad „latviškas tranzitas“ tebeišlieka aktualia pastarojo meto cigarečių kontrabandos tendencija: penktadienį Lietuvos – Lenkijos pasienyje sulaikyta didžiulė Latvijos piliečio gabenta nelegalų rūkalų siunta.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Išaiškintas sukčiavimas atliekų tvarkymo sektoriuje: policija atliko daugiau nei 40 kratų

Krovininis vilkikas „Scania“, vairuojamas Latvijos piliečio I. S. muitinės ir pasienio pareigūnų buvo sustabdytas apie 20 val. vakaro, jau beišvažiuojantis iš Lietuvos teritorijos. Vairuotojas sakėsi iš Latvijos į Ispaniją vežantis kramtomosios gumos krovinį, iš pirmo žvilgsnio taip ir atrodė – puspriekabės gale buvę du padėklai, buvo su žinomų animacinių herojų „Smurf“ atvaizdais ženklinta guma. Tačiau patikrinus detaliau, likę 28 padėklai pasirodė esantys ne su „smurfais“, bet cigarečių dėžėmis „American club“ (iš viso rasta net 840 dėžių cigarečių).

REKLAMA

Preliminariais duomenimis iš viso į Vakarų Europą per Lietuvą mėginta slapta pervežti 420 tūkst. pakelių nelegalių cigarečių. Visi pakeliai be banderolių, jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 1, 268 mln. eurų.

Vilkiko vairuotojas buvo sulaikytas dviem paroms. Muitinės kriminalinės tarnybos Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis (Baudžiamojo kodekso 199 – 2 str. 1 dalis), kuriam vadovauja Kauno apygardos prokurorai.

Tai ne pats didžiausias, bet vienas iš stambiausių šiemet Lietuvoje sulaikytų neteisėtų cigarečių krovinių. Ne paslaptis, kad pasienis su Latvija pamažu tampa nauja karšta kovos su kontrabandinėmis cigaretėmis „fronto linija“. Mat pareigūnai jau keletą metų iš eilės mūsų šalyje sulaiko iš Latvijos įvežamus didelius nelegalių cigarečių krovinius.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų