Šimonytė, paklausta apie judėjimo ribojimų atšaukimą: „Tikrai artimiausiu metu neplanuojame“

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad artimiausiu metu neplanuojama naikinti judėjimo ribojimų. Vyriausybės vadovės teigimu, šie ribojimai davė teigiamą rezultatą, kurį būtina išlaikyti.

„Ar judėjimas tarp savivaldybių yra veiksminga priemonė? Galbūt reikėtų persvarstyti ir atsisakyti šios priemonės? Nes didmiesčiuose turi didelį gyventojų tankį, kuriam tiesiog nėra kur išeiti ir pabūti su savo artimaisiais, pasivaikščioti gamtoje. Tuo metu Lietuvoje turime dideles teritorijas, kur žmonių tankis yra mažas, kalbu apie Lietuvos pajūrį“, – premjerės Vyriausybės valandoje Seime klausė liberalas Andrius Bagdonas.

„Tikrai artimiausiu metu neplanuojame“, – teigė I. Šimonytė.

Pasak jos, pirmadienį vyks pasitarimas tarp Vyriausybės ir ekspertų, kur bus peržvelgta pirmųjų 2021-ųjų savaičių pandeminė situacija.

„Mobilumo apribojimai davė tikrai gerą efektą ir dabar būtų labai svarbu to efekto nepamesti“, – kalbėjo premjerė.

Nors situacija gerėja, I. Šimonytės teigimu, nerimauti verčia naujos viruso mutacijos, kurios, jei patektų į Lietuvą, imtų labai greitai plisti.

„Mes dar nuo gana aukšto nuokalnės taško pradėtume vėl kilti į viršų, ko mes labai norėtume išvengti“, – sakė I. Šimonytė.

Premjerė tvirtino, kad bus vertinama, kokių aplinkybių ir papildomų sąlygų reikia, kad būtų galima dalį judėjimo apribojimų panaikinti.

„Tačiau norėtume išvengti žmonių grūdimosi tame pačiame pajūryje, mūsų kurortuose. Kur kol kas, dėka ir apribojimų, per visą šitą laikotarpį pavyko, bent jau ką girdžiu iš tų vietovių merų, pasiekti labai gerų lokalių rezultatų. Bet mums reikia nacionalinio gero rezultato“, – tikino I. Šimonytė.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad trečiadienį I. Šimonytė sakė, kad karantinas sausio 31 d. nebus panaikintas, nors dalis apribojimų gali būti atlaisvinti. Vyriausybės vadovės teigimu, nors situacija ir šviesėja, atsipalaiduoti nevalia. Ji siūlė pažvelgti į kitų šalių pavyzdžius, kurios puikiai tvarkėsi su pandemija, kol jų neužklupo naujos viruso mutacijos.


Rašyti komentarą...
I
Informacija
2021-01-14 14:55:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ateis instrukcijos iš Briuselio, globalistų ,,rekomendacijos,, ir ribojimai bus skubiai nuimti ar dar didesni sugrieštinimai greit bus įvykdyti. Dabar ,, vietininkai,, dar negavo naujų instrukcijų todėl ir nežino ką pasakyti....
Atsakyti
-1

X
X
2021-01-14 15:06:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas bus su žmonių psihine sveikata, kurie gyvena vieni kitose savivaldybėse?? Ypač kaimuose senukai, kurių negali aplankyti vaikai!! Kuriems sunku į parduotuves nuvažiuoti maisto nusipirkti. Socialinių darbuotojų trūksta, o ne visur kaimynai arti ar geranoriški.
Atsakyti
-5

A
As
2021-01-14 13:24:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tai kada mokyklas atidarys
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (26)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų