Šimonytė: NVSC per vasarą nepasiruošė antrajai koronaviruso bangai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) vasarą, kai buvo mažas susirgimų skaičius, nepasiruošė antrajai koronaviruso bangai ir dabar negali politikams pateikti būtinų duomenų, teigia paskirtoji premjerė.

„Institucija galėjo pasiruošti per vasarą antrajai bangai – sustiprinti savo procesus, duomenų apsikeitimą, duomenų analizę tam, kad politikai galėtų priimti sprendimus remdamiesi duomenimis, o ne pirštais badydami į skaičius, – tai tas neįvyko“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė Ingrida Šimonytė.

Ji teigė, kad politikai nežino, kokie sprendimai suvaldant COVID-19 plitimą būtų efektyviausi, nes nežino, kur šis virusas labiausiai plinta.

„Blogiausia, kad mes nežinome, kokius sprendimus būtų galima priimti, nes nežinome, kur yra pagrindiniai užsikrėtimo šaltiniai. Laikinasis ministras sako, kad visur, bet tas visur yra tas pats, kas niekur“, – teigė I. Šimonytė.

„Bėda yra, kad Nacionalinis visuomenės sveikatos centras visiškai nevaldydamas situacijos negali pasakyti, kur kyla didžiausia rizika, kur reikėtų taikyti apribojimus“, – pridūrė ji.

„Dabar tie ribojimai taikomi daugiau bandant pataikyti iš patrankos į debesis. Kai kurie iš jų gal labiau pasiteisins, kai kurie – mažiau. Bėda, kad einama nematomis“, – sakė paskirtoji premjerė.

Ji kritikavo NVSC, kad jo specialistai nesugeba atlikti visų epidemiologinių tyrimų.

„Jeigu institucija patenka į komą nuo 200 naujų atvejų per parą, tai akivaizdu, kad procesai institucijoje veikia netinkamai, ir duomenų apdorojimas veikia netinkamai, ir patys sprendimai veikia netinkamai“, – sakė I. Šimonytė.

Anksčiau NVSC dėl prieštaringo ar nepakankamo duomenų ištyrimo kritikavo ir kai kurie prie prezidento veikiančios Sveikatos ekspertų tarybos nariai.

NVSC šią savaitę pranešė, kad lapkričio mėnesį epidemiologai ištyrė 86 proc. patvirtintų koronaviruso atvejų, ir tai visiškai atitinka Europos Sąjungos standartus. 

REKLAMA

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta vėl rekordiškai daug – 2450  –naujų COVID-19 ligos atvejų, nuo koronaviruso mirė 17 žmonių,

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 liga šalyje užsikrėtė 67 tūkst. 66 asmenys, 39 tūkst. 377 – tebeserga, 26 tūkst. 836 – pasveiko. Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 564 žmonės.


Rašyti komentarą...
X
XXL
2020-12-03 16:44:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
pavasarį koncervai su liberalais blokavo įstatymą dėl seimo nuotolinio darbo. Valstiečiai siūlė įstatymą tobulinti - blokavo net galimybę tobulinti. Še tau boba ir devintinės - teks pačiai savo pridarytas bėdas tvarkyti
Atsakyti
-1

S
Skaitytoja
2020-12-03 14:29:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas belieka, kai viskas pasidarė nevaldoma. Tik kaltinti kitus. Kokie jūs nuobodūs.
Atsakyti
-1

S
Skaitytoja
2020-12-03 20:48:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nėra ko kaltinti nvsc.kose vietoje smegenų visuomenės galvoje. O virusas plinta visur,jeigu dauguma žmonių neatsakingi ir visai netoli virusu. Tie žmonės lankosi visur,jų yra kiekvienoje darbovietėje. Atsaking žmonių mažuma. Ir Simonytes pasisakymas eilinį kartą įžeidžia tikrai sunkiai dirbančius žmones.Msnsu kad va dabar tai tikrai nebus nieko geriau ,Koncervatoriu taip pat nieko nesuvaldęs,nebent savo prestižui gelbėti ims kažką skaičiuoti taip,kad iš esmės bloges,o ant popieriaus atrodys kad geres. Ir greičiausiai bus pasirinkta gelbėti ekonomika visuomenės sveikatos ir medikų mirčių sąskaitą,nes tiek visuomenę tiek medikai jų pagrindinio ideologo zodziais-- sunauja.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų