Šimonytė: karantinas sausio 31 d. nebus panaikintas netoli Lietuvos plinta koronaviruso mutacijos

Premjerė Ingrida Šimonytė tikina, kad karantinas sausio 31 d. nebus panaikintas, nors dalis apribojimų gali būti atlaisvinti. Vyriausybės vadovės teigimu, nors situacija ir šviesėja, atsipalaiduoti nevalia. Ji siūlė pažvelgti į kitų šalių pavyzdžius, kurios puikiai tvarkėsi su pandemija, kol jų neužklupo naujos viruso mutacijos.

Premjerė teigė, kad nebūtinai po sausio 31 d. visi apribojimai privalo išlikti. Visgi, anot I. Šimonytės, vis tiek reikia atidžiai stebėti situaciją.

„Būna dienų, kada skaičiai atrodo gerokai geriau, būna dienų, kaip šiandien, kai jie vėl atrodo blogiau. Bendra tendencija atrodo pozityvi, klausimas, ar pakankamai sparti“, – po Vyriausybės posėdžio trečiadienį kalbėjo I. Šimonytė.

Pasak ministrų kabineto vadovės, Lietuva susiduria su dviem iššūkiais.

„Pirmas iššūkis, kad mes turime nulipti nuo gana aukšto kalno. Antras iššūkis yra, kad tuo pačiu metu, aplinkui, kažkur netoli Lietuvos plinta mutacijos, kurios gali labai greitai vėl tą kalną užauginti“, – tvirtino premjerė.

Anot I. Šimonytės, pakanka pasižiūrėti į Airijos pavyzdį, kuri labai sumažino atvejų skaičių, atrodė, kad viskas yra kontroliuojama.

„Pakako karantiną atšaukti bei įsisukti mutacijai, kai teko įvesti naują karantiną. Labiausiai norėtume išvengti štai tokių amerikietiškų kalnelių“, – kalbėjo ji.

Premjerės teigimu, norima, kad išėjimo strategijos būtų valdomos, derinamos su testavimo ir vakcinavimo sprendimais.

„Galiu tą šiandien pasakyti, kad nebus taip, kad sausio 31 d. visi apribojimai neteks galios“, – teigė I. Šimonytė.

Jos tvirtinimu, dalis apribojimų gali būti panaikinti, tačiau kokie ir kokiais tempais, dar nėra aišku ir dėl to bus diskutuojama. I. Šimonytė sakė, kad kitą savaitę, kai bus praėjusios dvi pilnos naujų metų savaitės, kartu su sveikatos ekspertų taryba bus aptariama situacija, aptariama, kiek gali būti lengvinamos karantino sąlygos.

REKLAMA

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1694 nauji COVID-19 atvejai, mirė 42 žmonės, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas.

Nuo šios infekcinės ligos praėjusią parą pasveiko 1618 asmenų. Iš viso Lietuvoje registruoti 163 tūkst. 42 COVID-19 atvejai, 97 tūkst. 336 asmenys pasveiko, 62 tūkst. 425 – tebeserga.

Nuo COVID-19 Lietuvoje pirma vakcinos doze paskiepyti 27 tūkst. 142 žmonės.

Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 2096 COVID-19 pacientai, 156 iš jų – reanimacijoje, deguonis papildomai tiekiamas 1222, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 105 žmonėms.


Rašyti komentarą...
T
T
2021-01-13 14:52:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip, tos kaukės absurdas, bent lauke panaikinkit, vistiek mes jas neteisingai nešiojam ir nešiosim, o tai duos daugiau žaloos nei naudos , supraskit pagaliau
Atsakyti
-51

A
2021-01-13 14:44:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Stebim ir kitas šalis, be šikmonytės patarimų, tik va, kitose šalyse nėra kaukės privalomos, judėjimas neribojamas, nes žmonės turi sveiko proto ir nenaikina savo tautiečių priverstinai, kaip kad mūsų išsižergėliai. Būtent, šikmonyte, reikia mokintis iš kitų šalių gerbti tėvynę ir tautą.
Atsakyti
-112

T
Taip
2021-01-13 14:46:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jis tesis 4metus ,nereikia pranesineti ir taip aisku.
Atsakyti
-25

SKAITYTI KOMENTARUS (127)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų