Seimo švaistūnai ir taupuoliai: kas Seime gėlėms išleido 999 eurus, o kas – nė cento?

Gėlės už beveik 1 tūkst. eurų, suvenyrai už 1,8 tūkst. eurų, veiklos ataskaita už 1,3 tūkst. eurų ar papildomo biuro nuoma už 1,8 tūkst. eurų – štai taip atrodo kai kurių Seimo narių parlamentinės veiklos lėšų ataskaita. Dar labiau akys raibsta, susumavus įdomiausias išlaidas, kurios kartais gali pasirodyti net protu nesuvokiamos.

Kiekvienas Seimo narys be savo atlyginimo, kuris be priedų už darbo stažą ar pirmininkavimą komitetams ar frakcijoms, neatskaičiavus mokesčių siekia kiek daugiau nei 2,5 tūkst. eurų, kas mėnesį gauna pinigų parlamentinei veiklai. Pavyzdžiui, 2017 m. sausio-birželio mėnesių išmokos svyravo nuo 793,30 eurų iki 822 eurų. Per pusmetį tai sudaro 4 872,60 eurus.

Šiuos pinigus Seimo nariai skiria įvairiausioms su darbu susijusioms išlaidoms – transporto priemonių priežiūrai, kanceliarinėms prekėms, apgyvendinimui užsienyje, knygoms, tarnybinio telefono sąskaitai apmokėti ir kt.

Seimo nariai neprivalo naudoti šių pinigų, todėl šių metų sausio-birželio mėnesių parlamentinės veiklos lėšų ataskaitoje prie parlamentarų išlaidų galima išvysti sumų nuo 0 eurų iki maksimalios ribos – 4 872,60 eurų. Kartu per pirmąjį šių metu pusmetį Seimo nariai išleido apytikriai 521 tūkst. eurą.

REKLAMA

Gėlės už beveik 1000 eurų

Šiemet 84 Seimo nariai gėlėms iš viso skyrė beveik 14,5 tūkst. eurų. Keli parlamentarai „apsisuko“ labai pigiai – mažiausiai gėlėms išleido Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Kęstutis Masiulis (8,75 eurai), Stasys Šedbaras (10 eurų) ir Gintarė Skaistė (10 eurų).

Tuo tarpu didžiausi švaistūnai puokštėms išleido tikrai nemenkas sumas. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Vytautas Rastenis pirko gėlių už 425 eurus, „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos narys Vytautas Kamblevičius – už 611,06 eurų, o Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos narys Česlav Olševski nepagailėjo ir 999,21 eurų.

Suvenyrams – ir po 1,5 tūkst.

Seimūnai pinigų nepagailėjo ir suvenyrams. Iš viso nuo parlamentinei veiklai skirtų lėšų atseikėta kiek daugiau nei 53,3 tūkst. eurų. LVŽS frakcijos narys Juozas Rimkus šiam tikslui skyrė 1154,80 eurus, LVŽS frakcijos narė Laimutė Matkevičienė – 1857,94 eurus, o Lietuvos liberalų sąjūdžio frakcijos narys jonas Varkalys nepagailėjo ir 1585,44 eurų.

Mažiausiai suvenyrų pirko LLS frakcijos narė Viktorija Čmilytė-Nielsen (10 eurų) ir LVŽS frakcijos narys Dainius Gaižauskas (5,81 eurai).

Biurui – nuo beveik 5 eurų iki 1,8 tūkst. eurų

26 Seimo nariai savo biuro patalpų nuomai ir aptarnavimui iš viso skyrė virš 11,5 tūkst. eurų. Mažiausiai šiam tikslui išleido LVŽS frakcijos narys Petras Valiūnas (20 eurų), Mišrios Seimo narių frakcijos narė Aušra Maldeikienė (12 eurų) ir LVŽS frakcijos narys Juozas Varžgalys (4,93 eurus).

Daugiausiai biurų nuomai aptarnavimui išleido LLS frakcijos narys Eugenijus Gentvilas – 1042,65 eurus ir LLRA-KŠS frakcijos nariai Vanda Kravčionok (1062,8 eurus) bei Michal Mackevič (1860 eurų).

Veiklos ataskaitoms pinigų nepagailėjo

Viso labo du Seimo nariai į parlamentines lėšas įtraukė savo Seimo nario veiklos ataskaitos spausdinimo ir platinimo išlaidas, bet sumos – nemenkos. TS-LKD frakcijos narys Rimantas Jonas Dagys išleido 900 eurų, o Mišrios Seimo narių frakcijos seniūnas Linas Balsys – net 1344,44 eurus.

REKLAMA

Taupuoliai ir švaistūnai

Taupiausių Seimo narių trejetuke rikiuojasi TS-LKD frakcijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis, frakcijos narė Ingrida Šimonytė ir Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narys Gediminas Kirkilas. Visi jie neišleido nė euro iš jiems paskirtų pinigų.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2017-09-07 18:38:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ar patenkinta rinkėjų dauguma tokiais parlametarų pinigų švaistymais ir nustatytomis sumomis parlamentinei veiklai? Seimūnai suinteresuoti ir nekeis tokios sumos ,o kodėl nieko neveikia Prezidentė tokias prabangas biednoj Lietuvoj matydama?
Atsakyti
0

L
Lietuvis
2017-09-07 18:56:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne savo pinigus svaisto, o musu uzdirbtus ir surinktus i biudzeta. Mus skalpuoja kaip tik nori, kainas , mokescius,akcizus kelia. Kam jie dirba? Tik ne tautai. Gal jie dar sugalvos, kad jiems ir pasalpos priklauso?
Atsakyti
0

t
teisingas
2017-09-07 19:19:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Svolaciai , ka cia daugiau pasakysi, jeigu reiktu is savo kisenes , sedetu siknas uzrauke
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų