Seime – siūlymas miškų valdymą perduoti Žemės ūkio ministerijai

Trys parlamentarai siūlo miškų valdymą ir valstybės politikos formavimą perduoti Žemės ūkio ministerijai. Dabar šias funkcijas atlieka Aplinkos ministerija. 

Tokias pataisas siūlo valstietis Viktoras Rinkevičius, konservatorius Kazys Starkevičius ir socialdarbietis Petras Čimbaras. Pastarieji du parlamentarai dirba Seimo Kaimo reikalų komitete. 

„Dabar Aplinkos ministerija vykdo ir ūkinę, ir aplinkosauginę funkcijas. Tai skirtingi dalykai, todėl skirtingos institucijos turi tai atlikti. Ta pati institucija ir išduoda leidimus kirtimams, ir kontroliuoja juos. Reikia atskirti ūkines ir priežiūrines funkcijas, nes negali tas pats ir kontroliuoti, ir užsiimti ūkine  veikla, nes varnas varnui akies nekerta“, – BNS teigė K. Starkevičius. 

P. Čimbaras sako, kad iš Aplinkos ministerijos reikia atimti ir vidaus vandenų ūkio kontrolę.  

„Jau ir taip aplinkosauga nebespėja susitvarkyti su teršėjais. Lenda visokios užtvankos ir vamzdžiai. Pasirodo, aplinkos pareigūnai nesuspėja sužiūrėti, tai tegu meta ūkinę veiklą ir suspės“, – aiškino parlamentaras. 

Pataisų iniciatoriai sako, kad Žemės ūkio ministerijos atsakingos už miškininkystę Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje ir kitose Europos Sąjungos šalyse – iš viso 20-yje. 

1990–1996 metais Lietuvoje veikė Miškų ūkio ministerija. 1997-aisiais ji buvo prijungta prie Žemės ūkio ministerijos ir pertvarkyta į Miškų ūkio departamentą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų