• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį šalies vadovai pasveikino Lenkiją Gegužės 3-iosios Konstitucijos dienos proga. 

Penktadienį šalies vadovai pasveikino Lenkiją Gegužės 3-iosios Konstitucijos dienos proga. 

REKLAMA

Sveikinime Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda teigė, kad Gegužės 3-iosios Konstitucijos diena yra svarbi ne tik Lenkijai, Lietuvai, bet ir visai Europai ir pasauliui. Ypatingos reikšmės dokumentas liudija ilgaamžius, išskirtinius ir neatsiejamus abiejų šalių ryšius bei idealus, kurie, anot prezidento, mums kaip niekad svarbūs ir šiandien.

Lietuvos vadovas taip pat pažymėjo, kad prieš keletą dienų įvykęs Lenkijos prezidento vizitas dar kartą parodė dviejų šalių bendrystę ir pasiryžimą toliau stiprinti šalių santykius.

„Mūsų šalys turi daug galimybių bendradarbiauti ir plėsti dvišalius ryšius, ir nė neabejoju, kad šias galimybes sėkmingai išnaudosime ateityje“, – teigiama šalies vadovo sveikinime.

REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė pažymėjo Lietuvą ir Lenkiją vienijančius ir svarbos nepraradusius idealus, įtvirtintus dar 1791 m. Abiejų Tautų Respublikos Konstitucijoje.

REKLAMA

„Šiandien, minėdami Gegužės 3-iosios Konstitucijos dieną, galime su pasididžiavimu įvertinti, kiek daug pasiekėme kartu puoselėdami Abiejų Tautų Respublikos Konstitucijoje įtvirtintus demokratijos principus ir laisvės idealus, dėl kurių aukojosi ir kovojo mūsų patriotai. Gegužės 3-iosios Konstitucija – mūsų Abiejų Tautų palikimas, svarbos nepraradęs laisvų žmonių ir tautų simbolis, liudijantis pilietinę brandą ir įkūnijantis žmogaus teisių raidos bei visuomenės pažangos siekį“, – sakoma premjerės sveikinime.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sveikindama Lenkiją linkėjo vienybės ir tvirto draugiškų šalių santykių pagrindo.

„Noriu nuoširdžiai palinkėti, kad Gegužės 3-iosios Konstitucijoje ir Abiejų Tautų tarpusavio įžade įtvirtinti principai vienytų mūsų tautas, skatintų didžiuotis mūsų tautų pasiekimais ir būtų tvirtas pagrindas draugiškiems santykiams bei strateginiam bendradarbiavimui“, – linkėjo Seimo Pirmininkė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų