Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
669
Kaziuko mugė 2019 (Greta Skaraitienė/Fotobankas)

Naujos Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) rekomendacijos dėl masinių renginių nepaveiks nei sostinėje penktadienį prasidedančios tradicinės Kaziuko mugės, nei antradienio vakarą Kaune „Žalgirio“ arenoje vyksiančių Eurolygos rungtynių.

669

Naujos Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) rekomendacijos dėl masinių renginių nepaveiks nei sostinėje penktadienį prasidedančios tradicinės Kaziuko mugės, nei antradienio vakarą Kaune „Žalgirio“ arenoje vyksiančių Eurolygos rungtynių.

REKLAMA

„Iš esmės atviri renginiai, ne vidaus patalpose, nėra atšaukiami, tuo tarpu pačios kultūrinių renginių programos yra pakoreguotos, Kaziuko mugėje atsisakyta vaikų kaziuko Rotušėje, dizaino skvero patalpos atveriamos, kad būtų užtikrinta oro cirkuliacija“, – BNS sakė Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus patarėja Ieva Dirmaitė.

Sveikatos apsaugos ministerija antradienį paskelbė naują rekomendaciją atšaukti masinius renginius, tačiau sprendimą priimti kiekvienu atveju atsižvelgiant į konkretaus renginio riziką. 

„Atsižvelgdami į Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas savivaldybė siūlo masinio susibūrimo vietų vengti tiems žmonėms, kurie serga lėtinėmis ligomis, kurių imuninė sistema yra nusilpusi. Kviestume žmones, planuojančius apsilankyti Kaziuke, labai racionaliai įsivertinti savo sveikatą“, – pažymėjo I. Dirmaitė.

REKLAMA

Pasak mero patarėjos, prekybininkams rekomenduojama pasirūpinti dezinfekciniu skysčiu, sudaryti galimybę atsiskaityti banko kortelėmis, kad mažiau cirkuliuotų grynieji pinigai. „Prekybininkai ir mugės organizatoriai užtikrino, kad tokia galimybė bus sudaryta“, – sakė I. Dirmaitė.

Antradienio vakarą „Žalgirio“ arenoje Eurolygos varžybos tarp Kauno „Žalgirio“ ir Maskvos „Chimki“ atšaukiamos taip pat nebus.

Kaip BNS sakė „Žalgirio“ atstovas spaudai Almantas Kiveris, bus imtasi tokių pačių apsaugos priemonių kaip ir per praėjusią savaitę vykusias varžybas su klubu iš Italijos.

REKLAMA
REKLAMA

„Tos priemonės, kurios buvo naudojamos per praėjusias rungtynes, lieka galioti ir šioms rungtynėms, skenavimas termovizoriais, papildomos dezinfekcinės priemonės lankytojams, papildomas paviršių, turėklų valymas“, – sakė A. Kiveris.

Anot jo, į rungtynes parduoti beveik visi bilietai, laisvų likęs apie šimtas. Krepšinio varžybas arenoje gali stebėti apie 15 tūkst. žmonių.

Kai kuriuose Azijos, Šiaurės Italijos vietovėse dėl koronaviruso plitimo grėsmės yra atsisakyta pamaldų, tačiau Lietuvos vyskupų konferencija (LVK) kol kas tokios galimybės nesvarstė, BNS informavo LVK atstovė Ieva Urbonaitė-Vainienė, 

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga antradienį pasirašė rekomendaciją atšaukti arba nukelti visus masinius renginius. Rekomendacija skirta valstybės, savivaldybių institucijoms, įstaigoms, fiziniams ir juridiniams asmenims.

Tais atvejais, jei bus nuspręsta renginį organizuoti, žmonės turi būti įspėti nevykti į jį, jei jiems pasireiškia bet kokie kvėpavimo takų infekcijos simptomai ir sudaryti sąlygas tinkamai rankų higienai – užtikrintos galimybės plauti rankas vandeniu ir muilu bei įtrinti rankų dezinfekciniu skysčiu.

REKLAMA
REKLAMA

Dokumente nurodoma, kad sprendimas dėl atšaukimo ar nukėlimo turi būti priimtas įvertinant konkretaus renginio riziką.

Iki antradienio popietės Lietuvoje atliktas 201 tyrimas dėl koronaviruso. Vienintelis šios infekcijos atvejis patvirtintas praėjusį penktadienį Šiauliuose iš Italijos grįžusiai moteriai.

Pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 91,3 tūkst. COVID-19 atvejų, mirė per 3,1 tūkst. žmonių, maždaug 48 tūkst. pasveiko.