Gydymo vietose naudojamas kraujas atitinka visus kokybės reikalavimus, teigia sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys. Anot jo, tai parodė dviejose vietose atlikti nepriklausomi patikrinimai.

Ministras ketvirtadienį Vyriausybės valandoje teigė, kad didelė dalis kaltės dėl visuomenėje kilusio nerimo, kad ligoniams teikiamas kraujas yra nekokybiškas, o kraujo donorų trūksta, tenka ir jo kolegoms, kurie išsako savo nuomonę, neturėdami pakankamai informacijos.

„Atsakomybę prisiimti turėtų kolegos, kurie, mano požiūriu, ne visada pagrįstai, dažniausiai nepagrįstai, vertinimus įvairiuose televizijos šou išsako, neturėdami reikalingos informacijos taip, kad sukelia nepasitikėjimą visa kraujo donorystės sistema, pačia jos idėja, ir aš tą vertinu neigiamai“, – sakė R. Šukys.

Sveikatos apsaugos ministras pripažino, kad donorų, sutinkančių duoti kraujo neatlygintinai, skaičius mažėja, ir dėl to kraujo donorystės įstaigoms kyla problemų, tačiau, pasak jo, apskritai donorų netrūksta.

Jo manymu, neatlygintinų donorų skaičiaus mažėjimą kaip tik lemia neatsakingos diskusijos apie donorystę visuomenėje, nežinant visų aplinkybių.

„Mano prašymas būtų toks: diskutuoti apie sistemos tobulinimą, bet daryti tai atsakingai“, – sakė ministras.


Rašyti komentarą...
P
PK
2011-11-03 20:23:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
na taip, kurgi ne, ir visa tai praneša už visos šitos aferos stovintis asmuo. Aš taip pat pritariu, kad nepasitikėjimo kraujo donoryste kurstymas nėra gerai, tačiau pats esu davęs kraujo ir prieš save jaučiuosi atlikęs gerą darbą - kur toliau tas kraujas keliaus, man, kaip donorui, nelabai turėtų rūpėti. Tačiau pacientams, kuriems kraujas yra gyvybiškai svarbus tas be abejonės rūpi, ir norėtųsi rimto tyrimo ir panašaus pareiškimo ne iš tiesiogiai juo suinteresuotų asmenų, o iš tyrėjų. Tuomet gal ir būtų galima tikėti, dabar tai skamba tik kaip kaltės nurašymas kitiems, nes bet koks kitas pasiaiškinimas turėtų grėsti asmenine ministro atsakomybe, o net jei ponas Šukys ir nėra už tai atsakingas, posto jis laikosi taip įsikibęs, kad, panašu, nusišvilpt jam ant tų ligonių, kuriems trūksta kokybiško kraujo.
Atsakyti
0

V
VIDA
2011-11-03 22:05:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
PASIBAISEJAU KAD KRAUJAS SKIEDZIAMAS MAN BUVO PILAMAS KRAUJAS DEL NUKRAUJAVIMO IR MAZO HEMOGLOBINO PYLE DAUG KARTU BET ILGAI GYDANTIS PASVEIKAU GERAI KAD TADA NEZINOJAU KAS DEDASI SVEIKATOS SISTEMOJE AR LIETUVOJE YRA BENT VIENAS IS VALSTYBININKU KUR APGINTU ZMONES NUO KORUPCIJOS
Atsakyti
0

m
mano nuomone
2011-11-04 08:45:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
mano nuomone sitas manau galima vadinti skandalingas tipas tik nelaimes nesa. Buvo vidaus reikalu - policininkas girtas vaikus traiske, sveikatos - kraujas skiedziamas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų