Vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys susitiko su premjeru Gediminu Kirkilu ir išdėstė savo požiūrį į susiklosčiusią situaciją policijoje.

Ministras informavo premjerą, kad tragiškas įvykis Skuodo rajone Aleksandrijos kaime, nusinešęs trijų vaikų gyvybes, tik apnuogino septynerius metus policijoje brendusias problemas ir parodė, kad šalies policija ištikta krizės – tiek valdymo, tiek moralinės.

R. Šukys dar kartą informavo premjerą, ko buvo imtasi per 15 ministro vadovavimo VRM mėnesių, bandant išjudinti esmines permainas policijoje, kurių nebuvo jau septynerius metus.

Ministro įsitikinimu, visi svertai policijos sistemos pertvarkymui duoti. Parengta Policijos sistemos plėtros programa – aiškus planas, kas turi būti padaryta, kad policija atsinaujintų. Policijos veiklos tobulinimui papildomai skirta daugiau kaip pusė milijardo litų. Atlyginimai policininkams kiek įmanoma šiemet buvo didinami du kartus. Nuo Naujųjų metų policininkų algos didės dar 30 procentų. Dedamos visos pastangos, kad policija turėtų šiuolaikišką aukštąją mokyklą ir pareigūnai tarnybai būtų parengti tinkamai.

Tačiau nepaisant ministro pastangų, Policijos vadovai delsia pradėti policijos sistemos pertvarkymą ir vilkina Policijos plėtros programos įgyvendinimą.

"Akivaizdu, kad atkurti policijos autoriteto su dabartiniu policijos vadovu neįmanoma. Negaliu pasiekti permainų su policijos vadovu, kuris viešai pripažįsta nežinantis, kaip pakeisti situaciją", – sakė ministras R. Šukys.

REKLAMA

Jis atkreipė premjero dėmesį, kad kardinaliai pakeisti situacijos policijoje neleidžia ir Generalinio policijos komisaro skyrimo ir atsakomybės taikymo tvarka. Vidaus reikalų ministras pagal įstatymą negali nei įpareigoti policijos vadovybės imtis kokių nors konkrečių žingsnių, nei kontroliuoti, kad policijai skirtos milijoninės lėšos būtų naudojamos racionaliai.


Rašyti komentarą...
T
TT
2007-11-10 17:18:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vien žodis - g i r i a parodo straipsnio tendencingumą.
Atsakyti
0

M
Mes - TT
2007-11-10 17:44:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
O ka, turetu but parasyta GIRIASI ar kaip jus ivardintumet si "akta"?
Atsakyti
0

S
Savas
2007-11-10 17:56:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kaip dėl Navicko . Juk jis jau 20 metų "kelia" viešosios policijos lygį. Juk tai stagnatorius, kurių reta opolicijoje.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (36)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų