R.Karbauskis pasakė, ką mano apie koalicijos ateitį

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis sako nemanantis, kad socialdemokratai trauktųsi iš koalicijos, „valstiečiams“ pasirašius susitarimą su opoziciniais konservatoriais dėl jų paramos urėdijų reformai mainais į pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą šildymui.

„Aš nesiimčiau dabar svarstyti, kas būtų, jeigu būtų. Nemanau, kad taip bus, jaučiu tai stebėdamas frakcijos poziciją ir džiugina tai, kad kai kuriais klausimais daug pragmatiškesni tampa opozicijos žmonės“, – antradienį Seime žurnalistams į klausimą, kaip elgtųsi „valstiečiai“ koaliciją palikus socialdemokratams, atsakė R.Karbauskis.

„Aš manau, kad valstybei yra naudinga, kai koalicija yra stipri ir didelė, ir mažumos Vyriausybė yra daugiau komplikuotas variantas nei dabartinis variantas. Mūsų gailėtis nereikia, mes galime dirbti ir taip, ir anaip“, – pridūrė R.Karbauskis.

Taip pat jis teigė, kad opozicijos paramos kreipėsi, nes buvo akivaizdu, kad koalicijos partnerių dėl urėdijų reformos neperkalbės.

REKLAMA

„Man irgi kartais taip atrodo, kad Vyriausybė dirba kaip mažumos, nes neturime koalicijos partnerių palaikymo tam tikrais klausimais. Bet žmonės rinkdami LVŽS tikėjosi permainų, mes tas permainas darome, kokia bebūtų situacija, ar mums reikia koalicijos partnerių, ar mums reikia opozicijos pagalbos, reformos vyksta, kaip mes planavome“, – sakė R.Karbauskis.

„Valstiečių“ koalicijos partnerių socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas antradienį pareiškė, kad po „valstiečių“ ir konservatorių raštu įtvirtino susitarimo dėl paramos urėdijų reformai už mažesnį PVM šildymui koalicija tampa neveiksni.

„Mes labai skeptiškai vertiname tokį koalicijos partnerių elgesį, nes manome, jog akivaizdžiai galime konstatuoti, kad koalicija yra neveiksni, o Vyriausybė dirba mažumos sąlygomis. Kitokio vertinimo ir būti negalėtų, nes paprastai konsensuso yra siekiama koalicijos viduje, o ne paramos opozicinėse frakcijose“, – žurnalistams antradienį Seime sakė G.Paluckas.

„Mūsų koalicijos partnerių veiksmai akivaizdžiai rodo, kad tokia koalicija jiems, panašu, nereikalinga“, – kalbėjo socialdemokratų lyderis.

Vis dėlto dėl tolimesnio darbo su „valstiečiais“ socialdemokratai apsispręsti neskubės ir, pasak G.Palucko, šį klausimą spręs rudenį.

„Politinis sezonas baigiasi šią savaitę ir rudenį mes apibendrinsime visus mūsų praėjusio politinio sezono pasiekimus, įvertinsime ir pastaruosius epizodus, ir priimsime sprendimą dėl koalicijos ateities“, – sakė G.Paluckas.

Socialdemokratams nepalaikant Vyriausybės siūlomos urėdijų reformos, LVŽS deleguotas premjeras S.Skvernelis antradienį užsitikrino opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos paramą, kartu pažadėdamas mažesnį pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą šildymui.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų