REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžio apygardos prokuratūra ketvirtadienį pateikė kasacinį skundą Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT), prašydama iš naujo perduoti nagrinėti apeliacine tvarka Anykščių rajono savivaldybės mero Kęstučio Tubio baudžiamąją bylą.

Panevėžio apygardos prokuratūra ketvirtadienį pateikė kasacinį skundą Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT), prašydama iš naujo perduoti nagrinėti apeliacine tvarka Anykščių rajono savivaldybės mero Kęstučio Tubio baudžiamąją bylą.

REKLAMA

Prokurorai LAT taip pat prašo pakeisti nuosprendį dėl baudžiamojo poveikio priemonių taikymo K. Tubiui – uždrausti jam eiti tiek skiriamas, tiek renkamas pareigas, ketvirtadienį paskelbė prokuratūra.

Apeliacinės instancijos teismas šiemet vasarį K. Tubį dėl vieno prekybos poveikiu epizodo pripažino kaltu, o dar dėl dviejų – išteisino. 

Nesutikdamas su K. Tubio išteisinimu, Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) vyriausiasis prokuroras Ramūnas Pačebutas parašė kasacinį skundą LAT.

Prokuroras laikosi pozicijos, kad LAT šią bylą turėtų grąžinti iš naujo nagrinėti apeliacinės instancijos teismui, be to, prašo pakeisti antrosios instancijos teismo nuosprendį.

REKLAMA
REKLAMA

Prokuroras siekia, kad K. Tubiui ketveriems metams būtų skiriamos dvi baudžiamojo poveikio priemonės: teisės dirbti valstybės tarnyboje, eiti tarybos nario ar mero pareigas atėmimas bei viešųjų teisių būti išrinktam savivaldybės tarybos nariu ar meru atėmimas.

REKLAMA

Šių metų vasario 2 dieną Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs Panevėžio apygardos prokuratūros ONKTS prokurorės Dalios Markauskienės apeliacinį skundą, iš dalies jį patenkino ir Anykščių rajono savivaldybės merą K. Tubį pripažino kaltu dėl prekybos poveikiu.

Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmai 2022 metų vasarį K. Tubį, kaltintą dėl trijų prekybos poveikiu epizodų, buvo išteisinę. Prokurorė D. Markauskienė išteisinamąjį teismo nuosprendį apskundė apeliacine tvarka.

REKLAMA
REKLAMA

Aukštesnės instancijos teismas konstatavo, kad 2018 metų pabaigoje–2019 metų sausį tuometinis Anykščių rajono savivaldybės meras ir savivaldybės tarybos narys K. Tubis naudojosi tarnybine padėtimi, siekdamas naudos sau ir savo vadovaujamam visuomeniniam rinkimų komitetui.

Panevėžio apygardos teismas K. Tubį pripažino kaltu reikalavus finansinės paramos minėtam visuomeniniam rinkimų komitetui, besiruošiančiam 2019-ųjų metų savivaldybių merų ir tarybų rinkimams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nustatyta, kad K. Tubis 2018 metų pabaigoje vienam Anykščių verslininkui pažadėjo paveikti savivaldybės darbuotojus, kad šie skubos tvarka sudarytų galimybę jo atstovaujamai bendrovei išsinuomoti žemės sklypą bei gauti leidimus vykdyti jame verslininko pageidaujamo aukštingumo statybas. Už tai bendrovės atstovas surado asmenį, kurio vardu į K. Tubio vadovaujamo rinkimų komiteto sąskaitą kaip auka buvo pervestas 1 tūkst. eurų.

Panevėžio apygardos teismas šiemet vasarį K. Tubį dėl minėto prekybos poveikiu epizodo pripažino kaltu. Jam skirta 9 tūkst. 900 eurų bauda bei baudžiamojo poveikio priemonė – 1 tūkst. eurų, kaip jo padarytos nusikalstamos veikos rezultato, konfiskavimas. Jam taip pat atimta teisė ketverius metus dirbti valstybės tarnyboje. Dėl dar dviejų prekybos poveikiu epizodų K. Tubiui paliktas nepakeistas išteisinamasis nuosprendis.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo bei valstybinį kaltinimą abiejų instancijų teismuose palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros ONKTS prokurorė D. Markauskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame

Gamink išmaniai


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų