Profesorius Kasiulevičius turi blogų žinių: neabejotina – virusas rudenį sugrįš

Dalindamasis Harvardo mokslininkų straipsniu apie COVID-19 infekcijos plitimo dinamiką ateityje ir apie jam suvaldyti taikomas priemones VU Medicinos fakulteto prodekanas, profesorius Vytautas Kasiulevičius įspėja, kad koronavirusas taip greitai gali nepasitraukti ir visuomenės imunitetui susiformuoti prireiks ne vieno ligos bangos.

„Virusas nepasitrauks (būtų keista) ir rudenį sugrįš. Perskaičius straipsnį tampa aišku, kad net ir optimistiškiausiais skaičiavimais Italijoje, Prancūzijoje ar Vokietijoje sudėjus visas asimptomines formas ir padauginus iš dešimt daugiau kaip 15 procentų populiacijos šios pirmos bangos metu nepersirgs (jau nekalbant apie kokius 3 procentus Lietuvoje), o kad viskas nurimtų ir įgytume ,,bandos imunitetą" (ang. herd immunity) reikia, kad populiacijoje būtų 60–70 procentų persirgusių asmenų.

Tam prireiks mažiausiai kelių bangų, nes neaiški susiformuosiančio imuniteto trukmė šiai infekcijai. Gali būti ir gerų ir blogų žinių. Dar nežinome, ar egzistuoja kryžmininis imunitetas su kitais koronavirusais. Jeigu taip, labai gerai, jeigu ne – blogai", – rašė jis savo socialinio tinklo paskyroje.

Pabrėžiama, kad naujai viruso bangai užslinkus spalio ar lapkričio mėnesį, ekonomikos uždaryti nuo lapkričio iki kovo mėnesio jau nepavyks.

„Vadinasi, reikia kurti ne tik sulaikymo, bet ir ,,gyvenimo su virusu" strategijas. Laiku paskelbtas karantinas davė mums laiko ,,nesudeginti" sveikatos apsaugos sistemos iš karto, o persitvarkyti ir adaptuoti ją naujiems iššūkiams. Kaip tai pavyko, pamatysime jau šį rudenį. Tikėtina, kad įvairūs ribojimai bus ilgalaikiai, kad liga neperžengtų kontroliuojamų dydžių. Kai intensyvios terapijos apkrovimas smarkiai išauga, mirštamumas kyla į viršų. Negalime ir negalėsime leisti ,,perdegti" intensyvios terapijos skyriams. Bus sunkūs pasirinkimai ir ateityje.

Tik nežinau, ar visi Europoje suvokia netiesioginę, kiek paslėptą, bet paprastą Harvardo mokslininkų žinutę mums - vaistai, medicininė įranga, apsaugos priemonės turi būti gaminami Europos sąjungos teritorijoje. Nedelsiant ir intensyviai. Nes jeigu to Europos komisija dar nesuprato, tai ateinančią žiemą vargu ar galės apmokėti Kinijos pateiktą sąskaitą", – dėstė profesorius.

REKLAMA


Rašyti komentarą...
m
milė
2020-04-15 12:28:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
šaunuolis šis daktaras daugiau tokių, stiprybės jums.
Atsakyti
-4

V
Veronika
2020-04-15 20:17:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagyvensim - pamatysim.
Atsakyti
0

V
Veronika
2020-04-15 13:08:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žinoma, gaila, bet labai tikėtina ir tai ne panika. Tiesiog lapkritis bus tose pačiose energijose kaip ir pavasaris. Pagal kiniečių metafiziką, metalas ant vandens - smūgis kvėpavimo organams ir plaučiams. Taigi lapkritį ruoškitės. Birželį leis atsigauti ir pailsėti, vasara bus lengvesnė, o paskui vėl smūgis. Domėtis reikia, o ne aimanuoti ir Dievu dangstytis. Pamiršot, ką Dievulis sakė? "Saugokitės patys, ir aš jums padėsiu".
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų