Prezidentė: Zenonas Vaigauskas turėjo pasitraukti anksčiau

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad po pirmojo Seimo rinkimų turo kritikos sulaukęs Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovas Zenonas Vaigauskas pasitraukti turėjo jau po praėjusių rinkimų.

„Jei kalbame apie vadovą, kuris 22 metus vadovauja šiai komisijai, tai manau, kad reikėjo jam pasitraukti daug seniau, kai kalbėjome dar ir po anų rinkimų ir išties atsinaujinimas VRK gerokai vėluoja“, – ketvirtadienio rytą LRT radijo transliuotame interviu sakė šalies vadovė.

Tačiau iki rinkimų pabaigos, pasak D.Grybauskaitės, radikalių sprendimų nereikėtų priiminėti, o iškilę techniniai turi būti išspręsti.

„Kol kas kiek girdžiu, tai labiau techniniai darbo nesklandumai, jie labai nemalonūs ir tai rodo, kad VRK nepakankamai gerai pasiruošė patiems rinkimams ir be jokios abejonės tai kompromituoja pačią VRK“, – kalbėjo D.Grybauskaitė.

Konservatoriai antradienį pranešė inicijuojantys kreipimąsi dėl VRK pirmininko Z.Vaigausko atstatydinimo, nes šis nebegali užtikrinti sklandaus VRK darbo. Jie surinko būtiną penktadalį Seimo narių parašų, kad būtų svarstomas Z.Vaigausko atleidimo klausimas.

REKLAMA

Konservatoriai tvirtina, kad per rinkimų pirmąjį turą nebuvo užtikrintas sklandus apylinkių ir apygardų komisijų darbas ir dėl to nesuvokiamai ilgai užtruko balsų skaičiavimas. Taip pat neužtikrinta rinkėjų asmens duomenų apsauga, strigo tinklalapis rinkejopuslapis.lt, o vėl bandant prisijungti buvo galima matyti kitų asmenų duomenis, vėliau kurį laiką apskritai nebuvo galima prisijungti. Be to, anot TS-LKD atstovų, gauta daugybė užsienyje gyvenančių lietuvių skundų dėl netinkamo rinkimų organizavimo ir dėl sudėtingų sąlygų įvairiose užsienio šalyse gyvenantiems lietuviams atlikti savo pilietinę pareigą.

Z.Vaigauskas Vyriausiajai rinkimų komisijai vadovauja nuo 1994-ųjų. Netrukus turėtų baigtis jo kadencija VRK vadovo pareigose. Pats Z.Vaigauskas sako darbo tęsti neketinantis, tačiau nori užbaigti Seimo rinkimus.

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininką slaptu balsavimu skiria Seimas Seimo pirmininko teikimu.


Rašyti komentarą...
v
velu...
2016-10-13 09:48:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
ten ivesti cenza tik du srokus po 4 metus ir nebus problemu.....o dabar yra kaip yra.....as ir per praejusius sakiau laikas i pensija...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų