Premjeras apie siūlymą atstatydinti E.Jovaišą: opozicija dirba savo darbą

Opozicija dirba savo darbą – taip premjeras Saulius Skvernelis vertina konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio siūlymą Seimui pareikšti nepasitikėjimą Švietimo ir mokslo komiteto vadovu „valstiečiu“ Eugenijumi Jovaiša.

„Opozicija dirba savo darbą, tokia yra parlamentinė priedermė opozicijos“, – komentuodamas G.Landsbergio registruotą nutarimo projektą antradienį žurnalistams sakė S.Skvernelis.

„Aš manau, kad kiekvienas, kuris gali būti susijęs su interesais, turėtų nepriiminėti sprendimų, jei tai susiję su ankstesne darboviete, arba tuos interesus deklaruoti. Tikrai aš nenorėčiau vertinti tokių opozicijos pareiškimų apie Seimo narį – gali ar negali eiti pareigų“, – į klausimą, kaip vertina E.Jovaišos veiksmus dėl universitetų jungimo, atsakė premjeras.

Siūlo išreikšti nepasitikėjimą

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas G.Landsbergis registravo nutarimo projektą, kuriuo parlamentui siūloma „rekomenduoti Seimo Švietimo ir mokslo komiteto nariams išreikšti nepasitikėjimą komiteto pirmininku E.Jovaiša ir išrinkti kitą komiteto pirmininką“.

REKLAMA

Konservatorius komiteto vadovą E.Jovaišą kaltina proteguojant savo ilgametės darbovietės Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) interesus. Seimas šiuo metu svarsto Vyriausybės inicijuotą universitetų tinko pertvarką.

E.Jovaiša: čia sąžinės reikalas

E.Jovaiša teigia, kad G.Landsbergio kaltinimai – nepagrįsti, savo buvusios darbovietės jis neproteguojantis, o svarbiausias klausimas vykdant universitetų pertvarką yra ne LEU jungimo, o mokytojų rengimo klausimas.

„Čia jau jo sąžinės reikalas, aš nieko neproteguoju, galiu pasakyti, ką sakiau šimtą kartą, ir šiandien susitikime su rektoriais: šiandien svarbiausias klausimas yra mokytojų rengimas, o ne LEU. Kuo bus LEU, nėra svarbus dalykas, svarbu yra mokytojų rengimo klausimas“, – BNS teigė E.Jovaiša.

Pasak komiteto vadovo, aplinkybė, kad jis buvo ilgametis LEU darbuotojas, neturi įtakos jo siūlomiems sprendimams dėl universitetų pertvarkos.

„Aš nebedirbu jau ten, visi Seimo nariai yra kažkur kažką dirbę, darę. Kaip reikalauja Seimo statutas, aš esu pasitraukęs iš aktyvios veiklos, visus savo privačius interesus esu deklaravęs, o savo veiksmais niekada nedaviau tokiems dalykams jokių minčių“, – kalbėjo komiteto pirmininkas.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų