Vytenis Radžiūnas, LRT.lt Kalbėdamas apie norą užimti Seimo pirmininko kėdę, Darbo partijos (leiboristų) vedlys Vytautas Gapšys elgiasi arogantiškai ir tyčiojasi ne tik iš opozicijos, bet ir koalicijos partnerių bei premjero. Taip tinklalapiui LRT.lt tvirtina „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas Vytautas Bruveris.

Anot LRT.lt pašnekovų, jei Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje būtų nuteistas šios partijos lyderis Viktoras Uspaskichas, tai partijos ateitis būtų sunkiai įsivaizduojama, o rinkėjai, palaikantys „darbiečius“, savo balsus kituose rinkimuose galėtų atiduoti „tvarkiečiams“ arba socialdemokratams.

Viską sprendžia V. Uspaskichas?

„Eisiu į Seimo pirmininkus. Paprasčiausiai, partijos pirmininkas turi užimti poziciją. Manau, logiška, kad Seimo pirmininku būtų partijos pirmininkas“, – dienraščiui „Lietuvos žinios“ pareiškė DP juodosios buhalterijos byloje pirmosios instancijos teismo kaltu pripažintas Seimo pirmasis vicepirmininkas Vytautas Gapšys.

Taip esą jis atsakė į klausimą, ar ketina atsižvelgti į opozicijos bei koalicijos partnerių raginimus atsistatydinti ar bent sustabdyti savo veiklą viename svarbiausių valstybės postų, kol šios partijos byloje galutinį žodį tars Apeliacinis teismas.

Pasak politikos apžvalgininko V. Bruverio, tokie V. Gapšio teiginiai yra arogantiški ir taip tyčiojamasi tiek iš opozicijos, tiek koalicijos partnerių socialdemokratų bei asmeniškai premjero Algirdo Butkevičiaus.

„V. Uspaskichas elgiasi lygiai taip pat. Jis supranta, kad jokios kitos koalicijos be Darbo partijos sudaryti neįmanoma, mano, kad gali šitaip elgtis ir provokuoti, šaipytis. Taip jie elgėsi tada, kai pirmą kartą A. Butkevičius apie tai kalbėjo po teismo sprendimo, taip jie elgiasi ir dabar, kai premjeras praėjusią savaitę pareiškė, jog jo pozicija nesikeičia ir V. Gapšys turėtų pasitraukti iš posto, kol galutinai bus priimtas teismo sprendimas“, – sako V. Bruveris.

Vis dėlto, anot politikos apžvalgininko, tokios galimybės visai atmesti esą negalima. „Jei ponas V. Uspaskichas sugalvos „patrolinti“ koalicijos partnerius ne vien žodžiais, bet ir darbais, jis galbūt ir gali tokią rokiruotę atlikti. Ponas V. Gedvilas irgi yra visiškai marionetinė figūra šioje partijoje, tai V. Uspaskichas savo pavaldinius gali keisti vietomis kaip panorėjęs“, – įsitikinęs V. Bruveris.

REKLAMA

Politologas, KTU profesorius A. Krupavičius taip pat mano, kad žiūrėti rimtai į tokį V. Gapšio pareiškimą nevertėtų: „Matome savotišką bravūrą. Klausimas dėl jo, kaip galimo Seimo pirmininko, keliamas kuris laikas.“

DP ateitis – miglota

Kalbėdamas apie galimą Darbo partijos (leiboristų) ateitį, politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka teigia, kad viskas priklausys nuo teismo sprendimo. „Jei V. Uspaskichas bus nuteistas, tai partija ateities nelabai turi, o jei nenuteis, tai bus kaip buvę“, – pažymi R. Valatka. Anot jo, jei DP ištiktų toks likimas, tai daugiau rinkėjų sulauktų partija „Tvarka ir teisingumas“.

Tuo metu politologas, Mykolo Romerio universiteto (MRU) docentas Vytautas Dumbliauskas teigia, kad tokiu atveju šios partijos balsus tuomet dalintųsi ne tik „tvarkiečiai“, bet ir socialdemokratai.


Rašyti komentarą...
v
vėjas
2013-09-03 11:10:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Iš dalies politologai teisūs. Mano asmenine nuomone Uspaskich, kaip lyderis, yra antras a.a. A.M. Brazauskas. Tokių žmonių yra vienetai. Tačiau, kad partija be Viktoro subyrėtų drįsčiau nesutikti. Pasižiūrėjus į dabartines partijas nė viena iš jų super vado neturi, tačiau vis tiek dirba. O be Uspaskich darbiečiai turi daugybę labai protingų žmonių Seime ir ne tik. Taip, kad laidoti (nors daugelis gal ir labai norėtų) Darbo partiją yra ne tik kad per anksti, bet ir neįmanoma.
Atsakyti
0

v
vėjas
2013-09-03 11:39:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal galite įsivaizduoti kur būtų dabar mūsų Valstybė jei ji nebūtų iki skutelių išdraskyta mūsų senųjų partijų. Buvę kolūkių pirmininkai, praktiškai, privatizavo visą žemės ūkį. Praėjusiųjų vyriausybių buvo sukurtos tokios sąlygos, kad kaime liko tik milijonieriai ir baudžiauninkai. O kur vidutinioji klasė. Jos tiesiog nebėra. Ir ne tik kaime.
O kam buvo skirti investiciniai čekiai. Kiek iš vidurinės klasės žmonių ką nors (apart savo būsto) už juos įsigijo. Niekas. Kur dabar visas tas turtas-gamyklos, kino teatrai, poilsio namai ir t.t.? Tuo metu nei Uspaskich, nei Darbo partijos nebuvo nė kvapo. Tačiau šiandien jie vadinami didžiausiais vagimis. O didžiausi vagys dabar net nesusivokia, kad reikia didinti MMA. Kad Lietuvoj šiai dienai tokia atskirtis jog tas kuris gyvena ir dirba sąžiningai, atsistoti ant kojų galėtų dviem atvejais: laimėjęs aukso puodą, arba jei vienas iš šeimos išvažiuotų dirbti į užsienį. Tai čia sakykite kas privedė Lietuvą iki to?
Atsakyti
0

a
as
2013-09-03 11:49:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Darbo partija nera nuteista ir vargu ar kada nors bus, nes byla yra išgalvota ir netrinti jokių įrodymų. Jau buvo laikotapris, kai Viktoro nebuvo Lietuvoje, taciau partija nesubyrejo, o tik sustiprejo.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (104)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų