Politinėje taryboje turėtų paaiškėti, ar LLRA lieka koalicijoje

, Publikuota 2014.08.26 06:58

Algis 2014-08-26 09:54:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0


Praėjusį antradienį premjero Algirdo Butkevičiaus teikimu Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą dėl energetikos ministro Jaroslavo Neverovič atleidimo. Formali tokio sprendimo priežastis – pakartotinis Renatos Cytackos skyrimas energetikos viceministre. Prieš Renatą Cytacką jau beveik pusmetį yra vykdoma šmeižto kampanija dėl jos išsakytos asmeninės nuomonės.

Kaip pabrėžia apžvalgininkai, tikroji priežastis yra socialdemokratų verslo interesai, o Renata Cytacka, kuri pelnė itin sąžiningo asmens reputaciją, nepasidavė verslo grupių spaudimui.

Žinomo politikos apžvalgininko Audriaus Bačiulio nuomone, ministras J. Neverovič nuo pat savo darbo Energetikos ministerijoje pradžios vykdo politiką, kuri neatitinka socialdemokratų planų šioje srityje. „Ministras daro viską, su kuo nuo pat pradžių intensyviai kovoja socialdemokratai: Vėsaitė, Bastys, Salamakinas, Skardžius, tas pats Butkevičius“, - sako politologas.

Netrukus po energetikos ministro atleidimo LLRA pirmininkas Valdemar Tomaševski pasiūlė premjerui pakartotinai teikti J. Neverovičiaus kandidatūrą į energetikos ministro postą, tačiau premjeras Algirdas Butkevičius kategoriškai atmetė tokį pasiūlymą.

Panašu, kad krizė vyriausybėje įvyko ne dėl R.Cytackos, tačiau kaip verslo konfliktų pačioje Energetikos ministerijoje pasekmė. Dar praėjusios savaitės pabaigoje premjeras pareiškė, kad laukia kol LLRA pasiūlys kitą kandidatą į ministrus, tačiau šiandien spaudoje pasirodė informacija, neva LLRA gali negauti Energetikos ministro posto. Socialdemokratų prezidiumas kaip tik pirmadienio vakarą pareiškė tokį savo sprendimą. Tuo tarpu viešojoje erdvėje pasirodantys partijų „Tvarka ir teisingumas“ ir „Darbo partijos“ lyderių Rolando Pakso ir Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės komentarai, vienareikšmiškai rodo, kad 2012 metų lapkritį pasirašyta keturių partijų koalicijos sutartis vis dar galioja. Šią sutartį gali pakeisti tik valdančiosios koalicijos politinė taryba, kuri posėdžiaus antradienį popiet. Tai reiškia, kad energetikos ministro ir viceministro postai ir toliau priklauso LLRA.   ATSAKYTI
Nurchaci 2014-08-26 08:58:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Stop, stop, stop...
Iš vienos pusės premjeras sako, kad neaišku, ar LLRA liks valdančiosios koalicijos sudėtyje. Iš kitos - kad pagal kvotų pasiskirstymą šis postas turėtų atitekti Darbo partijai.
O šalia tekstas, kad Darbo partija - už LLRA pašalinimą iš koalicijos.
Kitaip sakant, sprendimas jau priimtas.
Mums bandoma įpiršti mintį, kad viskas vyksta dėl kažkokios Cytackos, tiksliau dėl prezidentės nemeilės jai po to, kai viceministrė išvadino ją melage. O dabar pažiūrėkite, kas vyksta iš tikrųjų.
LLRA nėra "caca", anaiptol. Nėra "cacoc" ir kitos valdančiosios partijos, įskaitant pačią LSDP, jau nekalbant apie paksistus ir Darbo partiją. Tą pati drąsiai galime pasakyti ir apie opoziciją.
Bet LLRA, kokia rakštis šiknoje ji bebūtų, yra įtakojama iš išorės iš dviejų pusių - iš Rusijos (prisiminkime Georgijaus juostelę Tomaševskio švarko atlape), kas yra labai blogai, ir iš Lenkijos (t.y. iš NATO ir JAV), kas yra labai gerai (turint omenyje, kad prorusiškų politikų ir valdininkų pilna ir pačių lietuvių tarpe).
Kalbant apie Darbo partiją, tokio "dvipusiškumo" nėra - tai Rusijoje sukonstruota ir vienareikšmiškai tik iš ten įtakuojama partija.
Tokiu būdu galime konstatuoti, kad eliminavus iš valdančiosios koalicijos LLRA, koalicijoje (ir Vyriausybėje) akivaizdžiai susilpnės provakarietiškas ir sustiprės prorusiškas segmentas.
Ir visa tai vyksta dešimteriopai sustiprėjusios, kaip niekad realios Rusijos grėsmės akivaizdoje.
Ar tikrai manome, kad paraleliai Rusija nėra suaktyvinusi savo įtakos agentų ir NATO šalių viduje?
Ar supranta premjeras, kur jį stūmia buki (arba rusams parsidavę) patarėjai ir visokie vicekancleriai?
Ir visa tai taip lengva - užtenka tik išnauduoti paranojišką mūsų tautos polonofobiją.
Suprasčiau, kad tai įvyktų valdant konservatoriams, bet atrodė, kad socdemai yra atsparesni visokiems ksenofobiniams vėjams.
Turbūt dabar supratote, kad Cytackos faktorius (kaip politinių permainų tikroji priežastis) yra net nesvarstytinas. Viskas yra kur kas rimčiau.
Ir pavojingiau.
Ar reiškia tai, kad LLRA būtina palikti ramybėje (koalicijoje)?
Nežinau.
Bet tikrai žinau tai, kad prieš priimant tokį svarbų sprendimą, būtina atsižvelgti į visą tai, ką aš surašiau aukščiau.    ATSAKYTI
REKLAMA
Į viršų