Per kas trečią apiplėšimą nukenčia nepilnametis Jaunuoliai dažniausiai praranda telefonus ir dviračius

Paskaičiuota, kad visos Europos gyventojai apiplėšimo metu šiemet patyrė 37 proc. daugiau nuostolių. Draudimo ekspertai atkreipia dėmesį, jog kas trečia apiplėšimo atvejų auka tapo nepilnamečiai.

Informatikos ir ryšių departamento prie Vidaus reikalų ministerijos statistikos duomenimis, šiemet per pirmus aštuonis mėnesius viešosiose vietose ir gatvėse buvo užregistruota 678 plėšimo atvejų. Į šią statistiką patenka tie atvejai, kai turtas atimamas, grasinant ar panaudojant fizinį smurtą.

Per pirmus aštuonis šių metų mėnesius bendrovė užregistravo kelias dešimtis vagysčių ir plėšimų, kai klientai turtą prarado ne namuose, o viešojoje erdvėje. Atkreiptas dėmesys, kad tokio pobūdžio vagysčių taikiniu vis dažniau tampa nepilnamečiai.

„Dažniausiai vaikai apiplėšiami šviesiu paros metu, antroje dienos pusėje, laisvalaikio metu. Yra pasitaikę atvejų, kuomet nepilnamečiai apiplėšimo negalėjo išvengti, nes naudojosi nešiojamais muzikos grotuvais ir plėšikų neišgirdo.

Viešasis transportas, gatvės ar kitos žmonių susibūrimo vietos yra tos vietos, kur dažniausiai atimami mobilieji telefonai, todėl ten jų nederėtų viešai demonstruoti. Pastebima, kad pastaruoju metu mobiliųjų telefonų vagysčių padaugėjo prekybos centruose“, – pasakojo bendrovės „ERGO Insurance“ Žalų administravimo direktoriaus Baltijos šalyse A. Pilčicas.

Suaugusieji dažniausiai netenka pinigų, dokumentų, papuošalų, filmavimo kamerų, fotoaparatų bei telefonų, Tuo tarpu iš nepilnamečių dažniausiai atimami mobilieji telefonai ir dviračiai. Tiesa, šiemet teko registruoti įvykį, kai iš vaiko įžūlūs plėšikai pagrobė klausos aparatą.

Draudimo ekspertas atkreipia dėmesį, kad apiplėšimo metu patirta žala atlyginama tuomet, kai turto draudime pasirenkama papildoma rizika – turto apsauga už draudimo vietos ribų. Šiemet 88 proc. klientų, draudusių turtą, papildomai pasirinko ir šią riziką.

Visiškai išvengti vagystės ar apiplėšimo rizikos neįmanoma, tačiau yra daugybė būdų, kaip galima ją sumažinti. Pirmiausia, patartina vaikščioti judriomis, gerai apšviestomis gatvėmis. Jeigu įmanoma, vengti vaikščioti vieniems, nesinešioti vertingų daiktų išorinėse rūbų kišenėse, rankinėse.

Nesaugu mobilųjį telefoną nešioti pakabintą ant kaklo, ilgai laikyti jį rankose. Ypač tamsiu paros metu nepatartina naudotis nešiojamaisiais muzikos grotuvais ir ausinėmis, nes jie sumažina galimybes laiku išgirsti sėlinantį užpuoliką. Visais atvejais reikia vadovautis paprasta taisykle – vertingi daiktai, taip pat mobilieji telefonai turi kuo mažiau traukti aplinkinių ir tarp jų esančių nusikaltėlių akį, jie turi būti kiek įmanoma sunkiau pastebimi bei pasiekiami.


Rašyti komentarą...
b
bu
2013-09-30 23:41:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai jo tiek ir nukencia nepilnameciu, dazniausiai ateina tryse ir bando apiplesti tai gauna per ausis ir stipriai, lieka dar be daiktu patys.
Atsakyti
0

j
jj
2013-10-01 01:41:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
ar zinot, ka tai reiskia ir kodel tai vyksta? ogi todel, kad tautieciai mielai perka vogtus daiktus, - greta kontrabandiniu cigareciu ir vodkes, perka vogtus telefonus ir dviracius. Taip jums ir reikia - kai baigsit pirkti neaiksios kilmes daiktus "pigiau", plesikai nustos grobti tuos daiktus is jusu vaiku.
Atsakyti
0

A
Antikedas
2013-10-01 01:56:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar turi pateikti ieškinį Balsui už jos vadinimą "biologine motina".
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų