Pasakė, kas dvigubai sumažintų mirtingumą nuo koronaviruso

Ekspertas teigia, kad Lietuvoje būtų galima dvigubai sumažinti mirtingumą nuo koronaviruso, jei didelėje rizikoje esantys asmenys greičiau įgytų imunitetą. Pasak jo, Lietuvai reikėtų sparčiau skiepyti vyresnio amžiaus asmenis, taip pat pradėti galvoti apie abiturientų skiepijimą. 

Lietuvoje vakcinavosi beveik 47 tūkst. asmenų, kas sudaro beveik 1,7 proc. šalies gyventojų. Mūsų šalis patenka tarp penkių aktyviausiai vakcinaciją taikančių Europos Sąjungos šalių.

Ekspertų tarybos prie Vyriausybės Asmens sveikatos priežiūros įstaigų grupės vadovas prof. Laimonas Griškevičius teigė, kad, jei Lietuva sugebėtų išplėsti vakcinaciją į didžiausios rizikos asmenis, mirtingumas nuo koronaviruso sumažėtų drastiškai.

Pasak profesoriaus, jei 70 proc. vyresnio amžiaus žmonių ir globos bei slaugos įstaigų gyventojų įgytų imunitetą, mirtingumas nuo koronaviruso sumažėtų perpus. Jei 90 proc. asmenų turėtų imunitetą, mirčių skaičius mažėtų 65 proc.

„Vien tik tai vakcinavę šią asmenų grupę, mes gerokai sumažintume mirčių skaičių ir sumažintume gydymo įstaigų apkrovas“, – teigė L. Griškevičius.

Profesoriaus nuomone, jeigu be trikdžių „įsivažiuos“ vakcinacijos procesas, suleisti pirmąją vakcinos dozę rizikos grupėje esantiems asmenims būtų galima iki kovo mėnesio. L. Griškevičius taip pat teigė, kad reikėtų pradėti galvoti apie kontaktinio mokymo abiturientus.

Pasak jo, vyresnio amžiaus asmenys užsikrečia ir miršta nuo koronaviruso, tačiau dėl to, kad yra sėslūs, jo neplatina. L. Griškevičiaus teigimu, ugdymo įstaigų personalas ir 16 m. bei vyresni moksleiviai perneša koronavirusą.

„Vakcinavus šiuos asmenis, abiturientus tarkim, mes nutrauktume bent jau šitoje populiacijoje infekcijos perdavimą“, – sakė L. Griškevičius.

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 476 nauji COVID-19 ligos atvejai, mirė 21 žmogus, pirmadienį pranešė Statistikos departamentas. Praėjusią parą nuo COVID-19 pasveiko 52 žmonės.

REKLAMA

Be to, į bendrą mirčių statistiką įtrauktos trys mirtys nuo koronaviruso, kai faktinė mirties data yra ankstesnė. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 167 tūkst. 992 žmonės, 104 tūkst. 297 asmenys pasveiko, 60 tūkst. 14 – tebeserga.

Nuo koronaviruso iš viso mirė 2469 žmonės. Lietuvoje pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze paskiepyti 47 tūkst. 498 žmonės.

Praėjusią parą šalyje atlikti 3583 tyrimai dėl įtariamo koronaviruso, iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 1 mln. 810 tūkst. 382.


Rašyti komentarą...
K
Klausimas
2021-01-18 18:07:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nebesuprantu... juk rašė, kad vakcinuotas žmogus gali pernešti virusą ir užkrėsti kitus, todėl kaukės bus vistiek reikalingos. Kiti rašo, kad greičiau suskiepyt ir virusas nyks. Apsispręskit pagaliau... !!!!
Atsakyti
0

m
morta
2021-01-18 18:13:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
ir mirtų iškart kaip norvegijoj
Atsakyti
0

a
as
2021-01-18 17:23:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nors vienas teisingai sako,jaunimą paskiepyti kad neplatintu o senolius kad neužsiskrestu ir viskas o kiti tegul ir gali nebesiskiepyti kurie tik nori ,o kiti tegul plaukus pasileidžia ir laukais varo jau tada dzin
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų