Prezidentūroje apsilankę pareigūnų profesinių sąjungų atstovai reikalavo policijos generalinio komisaro Vytauto Grigaravičiaus atsistatydinimo ir jo pavaduotojų bei štabo viršininkų atsakomybės už trijų vaikų gyvybes nusinešusią avariją Skuodo rajone.

Lietuvos vidaus reikalų sistemos ir Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinių sąjungų atstovai susitiko su prezidento patarėju vidaus politikos klausimais Lauru Bieliniu ir išsakė savo nuogąstavimus dėl, jų nuomone, neskaidraus, neefektyvaus ir destruktyvaus policijos darbo organizavimo.

"Skuodo tragedija - tai yra ydingo, destruktyvaus policijos organizavimo, pareigūnų iniciatyvos slopinimo pasekmė. (...) Garbingas žingsnis būtų suvokti, kad sugebėjimų (V. Grigaravičiui - BNS) trūksta. Tačiau nepakanka pakeisti generalinį komisarą, turi būti labai preciziškai įvertinta visa policijos administracija - kalbu apie pavaduotojus ir štabo vadovus", - žurnalistams po susitikimo sakė Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas Vytautas Bakas.

Jo teigimu, šiandieną policijoje valdymo sprendimai yra neskaidrūs, o nesibaigiančios ir nežinia kur vedančios reformos nuo 2001 metų tarnybą privertė palikti iki 7 tūkst. pareigūnų.

"Išėjo intelektualiausi žmonės, deja, juos keičiantys nemaža dalimi yra atsitiktiniai žmonės", - sakė V. Bakas.

REKLAMA

Pareigūno nuomone, policijoje apstu ir kitų problemų: nėra užtikrinamos skaidrios karjeros galimybės, nėra prioritetų renovuojant infrastruktūrą, taip pat neaiškus lėšų panaudojimas, o dėl didžiulės pareigūnų kaitos neįmanoma tinkamai vykdyti priskirtų funkcijų.

"Šiandien galima tapti viršininko pavaduotoju ėjus kokio nors poskyrio raštininko pareigas.

Galima tapti Nusikaltimų eismo saugumui skyriaus viršininku net nemačius baudžiamosios bylos per savo gyvenimą. Yra tokie pavyzdžiai. Aš sunkiai įsivaizduoju, kaip galima tirti įvykį, kuriame žūna žmonės, žmogui, kuris nėra net elementarios vagystės ištyręs", - piktinosi policininkų atstovas.

Anot V. Bako, pareigūnai susitikę su prezidento patarėju paprašė, kad šalies vadovui būtų perduota visapusiška informacija apie padėtį Lietuvos policijoje.

Tuo metu L. Bielinis teigė dabar kol kas tik renkantis informaciją, kad galėtų susidaryti bendrą policijos sistemos "panoramą".

"Išties gavau pakankamai įdomios, gal kartais ir gąsdinančios informacijos. Ją reikės ištirti, bet prezidentas išties reikalauja, nori sužinoti tą vaizdą, ne tik su Skuodu susijusį, bet ir išvis Policijos departamento", - po susitikimo kalbėjo prezidento patarėjas.

Trečiadienio popietę Skuodo rajono Aleksandrijos kaime, kaip įtariama, Skuodo policijos patrulio Sauliaus Pauliko vairuojamas automobilis įsirėžė į iš mokyklos einančių vaikų būrelį. Du 10-mečiai berniukai mirė avarijos vietoje. Dar vienas sunkiai sužalotas 10-metis pateko į gydymo įstaigą, tačiau medikams jo gyvybės išgelbėti nepavyko.

Tragiškas įvykis įkaitino politinę atmosferą - vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys pareikalavo policijos generalinio komisaro V. Grigaravičiaus asmeninės atsakomybės, o nesulaukęs atsakymo iš policijos vadovo tikina pasitrauksiąs pats.


Rašyti komentarą...
n
nuclear
2007-11-09 18:13:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Och kaip idomu , profsajunga vercia vadovybe ? ir susitinka su profsajunga Bielinis :-) , Bielini tai pakeisk visa vadovybe ir bus ramu . Ko cia dar terliotis , juk Adamsas pas tave ? tai kame klausimas ?
Atsakyti
0

p
populiariausias cinikas
2007-11-09 18:50:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
„Kiek tokių įvykių yra buvę, o kiek dar jų bus. Jei taip po kiekvieno įvykio įstaigos vadovas turėtų atsistatydinti, tai tuomet, matyt, pritrūktų vadovų“, - TV3 žinioms ketvirtadienį sakė V.Grigaravičius.

Idomu, ar V.Adamkus ir toliau palaikys sita cinika?
Atsakyti
0

K
Kostas.
2007-11-10 03:58:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad Grigaravicius yra vyriausias Lietuvos policijoa komisaras visi zinome.Betgi tame komisarijate yra irgi
"vyr" ar kaip ten kurie atsakingi uz kadrus,kurie vadov.
ir tvarko keliu policija ir t.t.Tai ka jie uz nieka neatsakingi?Pirmiausia visoje sitoje ziaurioje situacijoje
man sukelia pasibaisejima tai,kad jau tarsi ir nuosprendis tam zudikui paskelbiamas -- 8 m.Ir viskas?As siulyciau tam"giltinei" uz kiekviena nuzudyta vaikuti po 25m.kalejimo.visumoje = 75m. ir su prierasu
"be jokio svelninimo bausmes" Prie to jis - Paulikas privalo atlyginti laidotuviu islaidas ir moraline zala,
naziausiai po 1000 000(milijona)lt.kiekvienai nuzudyto vaikucio seimai.Jei teisiamojo Pauliko
turtas yra mazesnis ,isieskoti ta bauda is jo tevu.
Besaligiskai.Tu "profsajungos pareigunu"apsilankimas
Prezidenturoje,labai jau kvailai atrodo.Arba labai jau kai kas nori Grigoraviciaus"kedes"Nezinau bet manau ten ejo ne eiliniai plicininkai o pakankamai "ispruse"ir
senokai laukiantis palankaus momento.Tik ar tai atnes
policijai tai ko jai reikia.Ar tik pasipils pasiaiskinimai
"Grigoravicius taip patvarke kad dabar jau tvarkos policijoje reikes palaukti bent 20 metu"Sakysit sistema.
Taip sistema.Bet ta sistema sukure ne Grigoravicius.
Kure ja ir seimas ir vyriausybe,prokurorai,teismai ir visa Lietuvos valdzia.Kad ir V.R. ministras Sukys,sakysit"jis cia niekudetas"Netiesa "detas"daugiau
nei Grigoravicius.O jei tame viskame yra pakankamai
Grigoraviciaus kaltes,tada ji kaip kaltininka reikia atleisti is darbo ir visai is policijos.Nes isreikalautas
atsistatydinimas is dalies suteikia privilegijas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų