Paluckas: „Aš aukštesnis už Ramūną ir jo šešėlyje tikrai neliksiu“

Rytą po Seimo rinkimų socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas teigė, kad ateinančius ketverius metus partija dirbs opozicijoje, tačiau neketina likti valstiečių šešėlyje. Šiuo metu Lietuvos socialdemokratų partija Seime turės 13 mandatų, o prieš ketverius turėjo 17 mandatų.

„Daugiau mažiau jau viskas aišku – turėsime ateinančius ketverius metus dešiniųjų valdžią, socialdemokratai, panašu, liekame opozicijoje su savo tvirta rinkimine programa. Turėsime solidžią frakciją, kuri tą programą turės galimybę aktyviai, tvarkingai įgyvendinti.

Rinkimų rezultatus vertiname kaip pusėtinus. Po pirmojo turo, sakykime, tam tikro emocinio nuokryčio antrame ture susitelkėme ir pavyko pasiekti tiek, kaip pavyko“, – rytinėje spaudos konferencijoje teigė G. Paluckas.

Pasiteiravus, ar nebijo likti valstiečių šešėlyje dirbant opozicijoje, G. Paluckas tai neigė.

„Ne, aš aukštesnis už Ramūną ir jo šešėlyje tikrai neliksiu. Dėl to tikrai nei kiek nesibaiminu. Bet retorika yra tokia, kokia ir turi būti – mes stipriai skiriamės.

Jei palyginsite mūsų ir valstiečių žaliųjų programą – tai puikiausiai suprasite, kuo mes skiriamės. Retorika tikrai nesikeis ateinančius ketverius metus“, – sakė G. Paluckas.

G. Paluckas taip pat sureagavo į R. Karbauskio kritiką, kad jie neva prarado kelis mandatus, nes neparėmė socialdemokratai.

„Mes niekada netarnavome valstiečiams ir netarnausime. Koks čia pagrindas kritikai? Natūralu, kad dvi skirtingos partijos turi skirtingas strategijas ir taktikas“, – atkirto socialdemokratų vedlys.

Pasak G. Palucko, socialdemokratai palaikė valstiečių kandidatus. Tačiau tose vietose, kur kandidatai buvo silpni, esą natūralu, kad nebuvo palaikymo.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rytas po rinkimų – socialdemokratų spaudos konferencija

„Socialdemokratai tikrai darys išvadas“

G. Paluckas pripažino, kad partijai reikalingas atsinaujinimas ir jis vyks ateityje: „Matome pageidaujančių įstoti į partiją ir padėti partijai ateinančius ketverius metus“.

Socialdemokratų lyderis kalbėjo, kad jie darys išvadas ir ketverius metus skirs socialdemokratinės pozicijos stiprinimui.

„Kalbant apie ateitį, socialdemokratai tikrai darys išvadas ir imsis visų reikiamų priemonių. Tačiau kryptis yra teisinga, mes esame tranzitiniame periode nuo vieno taško iki kito. Mus visaip yra vadinę praeityje, kaip stambaus kapitalo ar nomenklatūrinė partija, mums jau niekas to nebelipdo.

Tačiau pasiekti europietiškos kairės partijos statusą, įvaizdį ir reputaciją – mums dar šiek tiek trūksta. Ši kadencija ir naujosios frakcijos darbas bus nukreiptas į tvirtos socialdemokratinės pozicijos ir socialdemokratinių principų gynimą visose formatuose Seime“, – teigė G. Paluckas.

Renginys prasidėjo 9 valandą ir truks iki 14 valandos. Į spaudos konferencijas kviečiami į Seimą patekusių politinių partijų lyderiai.

REKLAMA

Sekmadienį pasibaigus antrajam Seimo rinkimų turui, paaiškėjo, kad parlamente dirbs dešimties politinių jėgų atstovai ir keturi save išsikėlę kandidatai.

Mandatų skaičius pagal partijas:

* Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – 50 mandatų

* Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 32 mandatai

* Liberalų sąjūdis – 13 mandatų

* Lietuvos socialdemokratų partija – 13 mandatų

* Laisvės partija – 11 mandatų

* Darbo partija – 10 mandatų

* Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga – 3 mandatai

* Lietuvos socialdemokratų darbo partija – 3 mandatai

* Partija „Laisvė ir teisingumas“ – 1 mandatas

* Lietuvos žaliųjų partija – 1 mandatas

* Save išsikėlę kandidatai – 4 mandatai

Parlamente dirba 141 Seimo narys.


Rašyti komentarą...
G
Getbėjas
2020-10-26 10:55:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip, netarnavo, bet tarnavo koncervams. Blogai, matyt, tarnavo, kad nepriima į koaliciją..
Atsakyti
-2

L
Lt
2020-10-26 11:00:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Oi kaip žiniasklaida kiršina partijas. Tiesiog džiūgaudami tai daro.
Atsakyti
-1

K
Kl
2020-10-26 10:59:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Su valstiečiais būtum daug toliau nuėjęs.. Dabar slėpkis po rudenio lapais..
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (26)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų