• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antavilių pensionate koronavirusas plinta dėl infekcijų kontrolės pažeidimų – netinkamai ar nedėvimų visų būtinų asmens apsaugos priemonių, teigia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Antavilių pensionate koronavirusas plinta dėl infekcijų kontrolės pažeidimų – netinkamai ar nedėvimų visų būtinų asmens apsaugos priemonių, teigia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

REKLAMA

„Detales išsiaiškinsime, kai atliksime epidemiologinį tyrimą. (...) Asmens apsaugos priemonių trūkumo kažkokio nepastebėjome. Tokie skaičiai didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų gali būti tik pažeidus protokolus ir grubiai juos pažeidus“, – penktadienį spaudos konferencijoje kalbėjo NVSC Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

NVSC penktadienį pranešė, kad koronavirusu užsikrėtė dar dvi Antavilių pensionato darbuotojos. Pirminiais duomenimis, sąlytį su jomis turėjo 57 asmenys – 10 darbuotojų ir 47 globotiniai.

Kaip BNS sakė Antavilių pensionato direktoriaus pavaduotoja Birutė Šarakauskienė, abi darbuotojos ir dirbo, ir gyveno įstaigos patalpose, todėl už įstaigos ribų virusu užsikrėsti negalėjo.

REKLAMA
REKLAMA

„Jos dirba nuo balandžio 28 dienos tokiu režimu, kai gyvena ir dirba konkrečiame skyriuje. (...) Galim tik numanyti, kad kažkuris gyventojas yra užsikrėtęs ir jos nuo jo užsikrėtė, nes jos nebuvo išėjusios“, – teigė įstaigos atstovė.

REKLAMA

„Gyventojai buvo testuoti, bet yra toks dalykas kaip inkubacinis periodas, todėl testas galėjo būti neigiamas“, – pridūrė ji.

Paklausta, ar negalėjo būti taip, jog pačios darbuotojos sirgo, tačiau, kaip ir gyventojams, testai rodė neigiamus atsakymus, B. Šarakauskienė tokį variantą atmetė.

„Jos neturėjo jokio kontakto su sirgusiais asmenimis, buvo atrinktos darbuotojos, kurios jokio kontakto neturėjo“, – kalbėjo ji.

R. Lingienė spaudos konferencijoje teigė, kad šios darbuotojos greičiausiai taip pat užsikrėtė dėl to, jog nebuvo tinkamai dėvimos asmens apsaugos priemonės.

REKLAMA
REKLAMA

„Jei asmuo, kuris turi teikti slaugos paslaugas, dėvės tinkamai priemones, jis jokiu būdu neis į jokią izoliaciją. Kitaip mes tada nebeturėtume nei veikiančių ligoninių, nieko nebeliktų. Tai yra akivaizdūs pažeidimai“, – sakė ji.

Anot NVSC, viena iš naujai užsikrėtusiųjų – darbuotoja, kuri globotiniams teikia psichologinę pagalbą.

„Tai jos (psichologinės pagalbos – BNS) arba neturėtų teikti, arba teikti nuotoliniu būdu. Ten, kur nustatytas viruso plitimas, paslaugas, kurias galima atidėti, tai jas būtina atidėti“, – teigė R. Lingienė.

NVSC duomenimis, Antavilių pensionate koronavirusas diagnozuotas iš viso septyniems darbuotojams ir 11 pacientų.

Lietuvoje koronavirusas, penktadienio duomenimis, patvirtintas 1436 asmenims, nuo šios infekcinės ligos pasveiko 765 žmonės, mirė – 49 asmenys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų