Norima atšaukti draudimą: į Lietuvą galėtų atvykti žmonės iš COVID-19 paveiktų šalių papildyta 12.52 val.

Vyriausybė pirmadienį ketina atšaukti draudimą į Lietuvą atvykti užsieniečiams iš koronaviruso itin paveiktų Europos Sąjungos (ES) šalių.

Šis klausimas bus svarstomas neeiliniame Ministrų kabineto posėdyje.

Pagal dabartinę tvarką, kai ES šalyse dviejų savaičių sergamumo koronavirusu rodiklis viršija 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų, iš šių valstybių į Lietuvą gali grįžti tik lietuviai, o užsieniečių atvykimas yra draudžiamas.

Tokia tvarka taip pat galioja Bendrijai nepriklausančiai Jungtinei Karalystei, Šveicarijai, Norvegijai, Islandijai ir Lichtenšteinui.

Jei Ministrų kabinetas pritars Vidaus reikalų ministerijos parengtam siūlymui, visų šių šalių gyventojai galėtų atvykti į Lietuvą be apribojimų, tačiau jiems galiotų saviizoliacijos reikalavimai.

„Jei visiškai drausime, greitai atsidursime situacijoje, kai nieko neįsileisime į šalį“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio sakė premjeras Saulius Skvernelis.

Šiuo metu privaloma izoliacija taikoma visiems asmenims, grįžusiems iš šalių, kur sergamumo rodiklis yra 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Nauja tvarka, be kita ko, taip pat galiotų dar kelioms mažosioms Europos šalims – Andorai, Monakui, San Marinui ir Vatikanui.

Kaip anksčiau informavo Vyriausybė, kol nebus patvirtinta nauja tvarka, galios rugpjūčio 7 dienos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimai.

Pagal juos, be jokių apribojimų į Lietuvą atvykti galima užsieniečiams iš Jungtinės Karalystės, Slovėnijos, Lichtenšteino, Danijos, Vokietijos, Airijos, Slovakijos, Italijos, Graikijos, Norvegijos, Latvijos, Estijos, Suomijos ir Vengrijos.

Reikalautų privalomo testo dėl koronaviruso

Lietuvos Vyriausybė svarstys įvesti reikalavimą į Lietuvą norintiems atvykti užsieniečiams turėti neigiamą COVID-19 testą, teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

„Testą COVID-19 infekcijai nustatyti būtina bus atlikti toje valstybėje, iš kurios atvykstama, ir tas atsakymas turės būti neigiamas bei galiojantis 72 valandas“, – žurnalistams Vyriausybėje pirmadienį sakė ministrė.

REKLAMA

Jos teigimu, privalomo testo klausimas pirmadienį aptartas Vyriausybės COVID-19 komitete.

Atvykusiesiems, pasak vidaus reikalų ministrės, reikės laikytis nustatytų reikalavimų.

„Šiuo metu taip reguliuoja beveik visos Europos Sąjungos valstybės. Norime prisitaikyti“, – teigė R. Tamašunienė.

Ji pridūrė, kad privalomą testą siūloma atlikti žmonėms, atvykstantiems iš šalių, kuriose sergamumas viršija 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Būtina saviizoliacija, tačiau atvykti užsieniečiams leidžiama iš: Šveicarijos, Prancūzijos, Lenkijos, Kroatijos, Austrijos ir Kipro.

Atvykti užsieniečiams draudžiama iš: Liuksemburgo, Rumunijos, Ispanijos, Belgijos, Bulgarijos, Maltos, Švedijos, Čekijos, Nyderlandų, Portugalijos ir Islandijos.


Rašyti komentarą...
N
Na
2020-08-17 07:21:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
zinoma,tegul veza is visur ta virusa,o kitaip ir neprieisim prie issvajosios antros bangos ir karantino.tegul vaziuoja visi o ypac tie,kurie gali atvezti virusa,ūra valdzios vyrams.
Atsakyti
-9

n
negerbejas
2020-08-17 09:02:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar ko norite kad būtų kaip Italijoj išvis uždaryti kol nebus normos dar šeštadienį Akropolyje klajoja uzbekai be kaukių o apsauga nulis dėmesio kodėl
Atsakyti
-3

I
Irena
2020-08-17 08:55:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
BUS DIDESNIS PINIGŲ PLOVIMAS ,SUVAŽIUOS VISI SU VISOKIOM KITOM LIGOM, BRAVO
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (35)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų