Nelaimės po vieną nevaikšto: po darbuotojų žūties – dar vienas incidentas

Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (AAD) praneša, kad ketvirtadienio rytą Valstybiniame Klaipėdos jūrų uoste ties koncerno „Vakarų laivų gamykla“ krantine įvykus tragiškam incidentui, kurio metu žuvo du žmonės, taip pat buvo užteršta ir uosto akvatorija.

Tarša užfiksuota po to, kai dėl į uosto akvatoriją nukritusių demontuojamų krano įrenginių į vandenį išsiliejo nemažas hidraulinių skysčių kiekis. Šį incidentą dėl taršos tiria AAD Klaipėdos valdybos Jūros aplinkos apsaugos inspekcijos specialistai, rašoma pranešime spaudai.

Už tokį nusižengimą gresia bauda nuo 14.000 iki 20.000 tūkstančių eurų.

(21 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Dviejų vyrų žūtis mariose: trečiam darbuotojui prireikė medikų pagalbos

Žuvo du darbuotojai

Ketvirtadienio rytą Vakarų laivų gamykloje žuvo du žmonės. Nelaimė nutiko darbuotojams demontuojant kraną.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Laura Valauskienė informavo BNS, kad apie įvykį pranešimas gautas 7.48 val., pranešta, kad kranas su žmonėmis įkrito į vandenį. Tačiau netrukus, departamento teigimu, paaiškėjo, jog kabina su dviem kraną remontavusiais žmonėmis nukrito ant metalinio pontono ir abu žmonės žuvo.

Vis dėlto Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos skyriaus vedėjas Vytautas Ročys teigė, kad pirminė informacija yra netiksli.

„Mes iš policijos pranešimą apie nelaimę gavome 7.50 val. Mūsų inspektoriai, dirbantys vietoje, nustatė, kad nelaimė įvyko 7.30-7.40 val. Inspektoriai kol kas išsiaiškino, kad buvo demontuojamas senas, tikriausia, nurašytas portalinis kranas, darbuotojai pjaustė konstrukcijas“, – sakė V. Ročys.

Inspektoriaus teigimu, žmonės buvo itin dideliame aukštyje, virš krano kabinos. Darbuotojams demontuojant konstrukcijas mašinų skyriuje, viena iš konstrukcijų krito, kliudė darbuotojus ir jie nukrito į apačią, į marias.

Abu žuvę darbuotojai – gimę 1962 metais.

„Pradinė informacija yra tokia, kad žmonės krito iš labai didelio aukščio. Gavome informaciją, kad krito ne ant pontono. Mane inspektoriai patikino, kad žmonės krito į vandenį ir užsimušė. Kabina nenukritusi. Galbūt kažkas iš darbuotojų skubėjo teikti informaciją, ir dėl to ji yra netiksli. Mes, nuvykę į vietą, informaciją tiksliname“, – sakė V. Ročys.

REKLAMA

Dėl kokių tiksliai priežasčių įvyko nelaimė, kokios buvo visos aplinkybės, bus aiškinamasi atliekant nuodugnų tyrimą: ar buvo darbuotojai informuoti apie darbo pavojus ir saugą, ar buvo padaryta viskas, kas turėjo būti padaryta.

Tai jau trečia skaudi nelaimė uosto įmonėse per per tris savaites. Praėjusį penktadienį kitoje uosto įmonėje žuvo nuo doko nukritęs darbininkas iš Ukrainos, lapkričio pabaigoje dar kitoje įmonėje dirbęs ukrainietis prarado regėjimą.


Rašyti komentarą...
R
Ričardas
2018-12-14 16:46:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dabar parodys aukštaji pilotaža kad nemoket samdys advokatus arba sakys vos tiek but numire užuojauta artimiesoems
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų