Muitinė paviešino, kokių radinių prikimštus daiktus aptiko per pusmetį

Pasibaigus pirmajam šių metų pusmečiui muitininkai rezultatus skaičiuoja milijonais: kontrabandinės cigaretės, narkotikų prikimšti vilkikai, tonos nelegalaus kuro ir nedeklaruoti pinigai – tai tik dalis per pusmetį muitininkų sulaikytų nelegalių prekių.

10

Kontrabandininkams atsikvėpti neleidžiantys pareigūnai džiaugiasi per pirmus šių metų mėnesius sėkmingai įvykdytų stambių operacijų skaičiumi tiek Lietuvoje, tiek Vakarų Europoje.

Didžiausia šiemet sulaikyta kvaišalų siunta pareigūnams įkliuvo gegužę, kai pasienyje su Lenkija muitininkai sustabdė vilkiką, gabenusį 676 kg hašišo. Tąkart kelyje patruliavę Muitinės mobiliosios grupės pareigūnai medžio staklių detalėmis užverstoje puspriekabėje rado įrengtą klasikinę slėptuvę: puspriekabės priekis nuo vidinės dalies buvo atskirtas imitacine sienele, o į tarpą prikimšta narkotikų.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Muitinė per pusmetį konfiskavo kontrabandinių cigarečių už beveik 10 mln. eurų

Pavasarį muitininkai likvidavo metamfetamino gamybos laboratoriją. Registro dokumentuose oficialiai neegzistuojančioje sodyboje Zarasų rajone buvo įrengtas tikras narkotikų gamybos cechas. Metamfetaminą Skandinavijos rinkai „viręs“ kaunietis skandinaviškų kokybės standartų laikytis nesistengė – kvaišalams gaminti naudojo pigiausias medžiagas: druskos rūgštį, smulkintą foliją ir lenkišką kanalizacijos valiklį.

REKLAMA

Kita kruopščiai planuota muitinės pareigūnų ir policininkų operacija buvo atlikta vasarį, kai tarptautinių pervežimų verslu užsiimančios Šiaulių bendrovės vilkike muitininkai rado 300 kg hašišo. Atlikę kratas bendrovės vadovų namuose, pareigūnai dar rado ir nelegaliai laikomų ginklų bei šovinių.

Dar viena stambi narkotikų siunta kovo mėnesį aptikta lengvajame automobilyje. Tikrindami prabangius automobilius ir ieškodami galimai Vakarų Europoje vogtų transporto priemonių, muitininkai sustabdė iš Ispanijos namo grįžtančios porelės BMW X6. O apžiūrėdami automobilį ir mašinos kėbule pastebėję konstrukcinių pakitimų, pareigūnai nesunkiai surado jame paslėptus 154 kg hašišo.

Muitininkai teigia, kad per mūsų šalį tranzitu gabenamas hašišas dažniausiai būna afrikietiškos kilmės. Maroke pagaminti kvaišalai nelegaliai plukdomi per Gibraltaro sąsiaurį į Ispaniją, o iš čia vežami į kitas valstybes. Lietuvoje sulaikomi kvaišalai retai būna skirti mūsų rinkai, dažniausiai narkotikų gabentojai juos stengiasi pervežti į Rusiją.

Kaip kontrabanda gali būti gabenami ir grynieji. Gegužės mėnesį Kybartų muitininkams įkliuvo rusas, striukės kišenėse mėginęs įnešti 41,8 tūkstantį nedeklaruotų eurų. Vyriškis teisinosi ėjęs pirkti automobilio, tačiau kodėl nesusiprotėjo deklaruoti tokios sumos grynųjų, pareigūnams paaiškinti negalėjo. Ir tai ne vienintelis grynųjų pinigų gabenimo atvejis pastarąjį pusmetį. Metų pradžioje apie 20 tūkst. nedeklaruotų eurų sulaikyta Medininkų kelio poste, o balandį – 10 tūkst. eurų buvo gabenama per Panemunės kelio postą.

Primename, kad tiek išvykstant ar atvykstant į ES, taip pat vykstant iš vienos ES valstybės į kitą, privaloma muitinei deklaruoti grynuosius pinigus, kurių vertė sudaro 10 000 ar daugiau eurų, ir (ar) vertybinius popierius, kurių vertė prilyginama šiai sumai. Tai atliekama asmeniui užpildant nustatytos formos deklaraciją, kurią būtina pateikti muitinės pareigūnams. Tai daroma tam, kad būtų užkirstas kelias pinigų plovimui, teroristų finansavimui, neteisėtam grynųjų pinigų, gautų iš nelegalios veiklos, gabenimui.

REKLAMA


Rašyti komentarą...
J
Je
2017-07-20 14:18:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip kontrabandinė prekė tai narkotikai.Su tuo reikia kovoti. Kitos prekės yra valdžios politikos vingrybės ir tos prekės dėl pigumo palaikomos gyventojų daugumos. KAP ČIA VALDŽIOS PONAI NESUGALVOJO KONTRABANDINĖS DUONOAS ,O CIGARETAS?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų