Seimo atstovai, pasipiktinę, kad vaikus auginančios mamos pelnosi iš valstybės, užsimojo visus sulyginti mokant vienodas išmokas - Seimas nusprendė, jog pats laikas įgyvendinti seniai pamirštą principą "iš visų pagal galimybes, visiems pagal poreikius", rašo "Vakaro žinios".

Įregistruota įstatymų pataisa, pagal kurią pirmaisiais metais auginanti vaiką mama (arba tėtis), nesvarbu, kiek uždirbdavo bei kiek sumokėdavo mokesčių, gautų nebe 100 proc. buvusio atlyginimo, bet 1 800 litų mėnesinę išmoką. Antraisiais metais siūloma išmoką sumažinti iki 1 400 litų.

Pataisą pasiūliusio Seimo nario Konstantino Ramelio aiškinimu, - neteisinga, kai Lietuvoje vieni gauna daugiau, o kiti - mažiau. Mat visi vaikai nuo gimimo yra lygūs, todėl visiems ir priklauso vienodai.

Tačiau Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Rimantas Dagys pripažino, kad tada gimdytų tik bedarbiai. O tokiu atveju esą galima suvienodinti ir pensijas, ir draudimo išmokas eismo įvykių dalyviams. "Tai būtų žingsnis atgal. Čia būtų nebent pašalpos principas, gelbėjant nuo bėdos. Bet vaikas nėra bėda", - tikino R. Dagys.


Rašyti komentarą...
k
kikas
2010-02-22 09:08:24
Pranešti apie netinkamą komentarą

Viską galima sutvarkyti. Tas sumas duoti tik dirbančioms moterims. Iš viso kodėl visi mes turim mokėti, kad šeima augintų savo palikuonis . Tai šeimų reikalas. O išmokų suvienodinimas yra teisingas vaiko atžvilgiu;Kuo vaikas kaltas, jei jo mama uždirba mažiau?
Atsakyti
0

m
mmm7
2010-02-22 09:33:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Seimo atstovai, pasipiktinę, kad vaikus auginančios mamos pelnosi iš valstybės.O seimo nariai idomu nesipelno is musu.Noriu einu idarba noriu neeinu,o bunu kombodzoj,bet pinigelius gaunu.
Atsakyti
0

1
123456789
2010-02-22 10:28:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na 1800 litukų per mėnesį nėra mažai...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų