Mokyklose siaučia COVID-19 protrūkiai: izoliacijoje – apie 2,5. tūkst. mokinių

Lietuvos mokyklose šiuo metu yra fiksuoti 99 aktyvūs koronaviruso protrūkiai, izoliacijoje – apie 2,5 tūkst. mokinių, informavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) kancleris Julius Lukošius.

„Šiuo metu mokyklose turime 99 aktyvius protrūkius, kuriuose yra nustatyta 320 pirminių užsikrėtimo atvejų ir apie 2400 didelės rizikos kontaktų, tai galim įsivaizduoti, kad apie 2,5 tūkst. mokinių šiuo metu turėtų izoliuotis“, – per Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdį trečiadienį sakė J. Lukošius.

Kancleris taip pat teigė, kad savanoriškame testavime dalyvauja apie 37 proc. mokinių, ir tai „leidžia sugauti ligos atvejus jiems dar nepaplitus mokykloje“.

„Reikia pasidžiaugti, kad testavimas yra sėkmingas, jis padeda sugauti ligos atvejus dar jiems nepaplitus mokykloje, mes praėjusią savaitę turėjom skaičius, kad į testavimą yra įsitraukę apie 37 proc. Lietuvos mokinių“, – teigė kancleris.

Jis pažymėjo, kad testavimas mokiniams yra ne privalomas, o savanoriškas, mokyklos privalo sudaryti reguliaraus testavimosi galimybę. Tuo metu nepasiskiepiję ar nepersirgę mokytojai privalo testuotis.

Kanclerio pateiktais duomenimis, imunitetą turi apie 85 proc. mokytojų.

Ugdymo procesas nuo rugsėjo visose švietimo įstaigose vyksta kontaktiniu būdu, moksleiviams būti pasiskiepijus ar turėti COVID-19 neigiamą testą neprivaloma, tik rekomenduojama.

Sergamumas COVID-19 pastaruoju metu Lietuvoje auga. Praėjusią parą nustatyti 1298 nauji COVID-19 atvejai, mirė 16 žmonių, rodo trečiadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.


Rašyti komentarą...
D
Danguole
2021-09-15 12:20:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
As nesuprantu, kaip gali sirgti tiek moksleiviu, jug dauguma tevu pasiskiepije, is kur tiek serganciu moksleiviu,?
Atsakyti
0

n
nnn
2021-09-15 12:21:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
vel tie urodai ,uzdarys mokyklas
Atsakyti
-1

A
Asta
2021-09-15 12:15:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Palikit vaikus ramybėje!!!!Rudeni visada sergama kiek galima!!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų