Mokslininkai: nėščiąsias saugu skiepyti „Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinomis

Naujiena kūdikio besilaukiančioms moterims. Britų mokslininkai skelbia, kad nėščiąsias saugu skiepyti „Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinomis. Savo ruožtu Brazilijoje pradėjus plisti jau mutavusio viruso atmainai, ekspertai ragina braziles bent kol kas susilaikyti nuo šeimos pagausėjimo.

„Pfizer“ ir „Moderna“, – šiomis dviem vakcinomis britų mokslininkai ragina nuo koronaviruso skiepyti nėščiąsias. Jie išanalizavo 90-ies tūkstančių Jungtinėse Valstijose paskiepytų nėščiųjų sveikatos duomenis ir nusprendė, kad šios vakcinos besilaukiančioms moterims yra saugios.

„Pagaliau turime reikšmingą duomenų bazę, kuri leidžia mums rekomenduoti skiepyti nėščiąsias dviem iš trijų Jungtinėje Karalystėje naudojamų vakcinų“, – sakė vakcinavimo ekspertas Adamas Finnas.

Ekspertai pabrėžia, kad „Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinos saugios ir žindančioms moterims.

„Paskiepytoms, žindančioms moterims taip pat nekilo jokių pavojų. Taigi jau artimiausiu metu skiepytis bus kviečiamos ir neseniai pagimdžiusios ar planuojančios gimdyti moterys. Jos galės pasirinkti vieną iš dviejų vakcinų“, – tvirtino A. Finnas.

Savo ruožtu Brazilijos sveikatos apsaugos ministerijos atstovai prašo žmonių šiuo metu šeimos pagausėjimo neplanuoti. Šios šalies mokslininkai teigia, kad braziliškoji viruso atmaina, pasirodo, nėščiosioms pavojingesnė, nei manyta iki šiol. Jie pastebėjo, kad anksčiau sunkūs koronaviruso atvejai labiausiai paveikdavo nėščiąsias trečiojo trimestro metu, dabar – pirmojo ir antrojo.

„Jei įmanoma, prašome palaukti geresnių laikų ir atidėti nėštumą, kad išvengtumėte problemų. Klinikiniai tyrimai rodo, kad naujoji viruso atmaina yra gerokai pavojingesnė nėščioms moterims“, – kalbėjo sveikatos ministerijos atstovas Raphael Parente.

Medikai įspėja, kad koronavirusas nėštumui yra labai pavojingas – aukšta temperatūra kenkia nėštumo eigai ir vaisiaus vystymuisi. Be to, koronavirusas gali sukelti priešlaikinį gimdymą ar net persileidimą.


Rašyti komentarą...
M
Medis
2021-04-17 19:38:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siaubas!!!!Po modernos 2 savaites pykino,viskas ratu sukosi,problemos su kepenimis.Kas bus po antro siepo????Darbe skiepas privalomas.Gerai pagalvoti reikia kas bus vaikučiui
Atsakyti
-6

N
NE
2021-04-17 22:12:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mamytės brangiosios ar dar mažai invaliduku , daunu , epileptiku ir t.t vakcinos neapsaugos jos tik eksperimentines , zudot ne tik save bet dar ir kūdikį. Siaubas!!
Atsakyti
-9

A
Axel Coon
2021-04-18 03:50:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dėmesio!!! Prieš skiepijantis būtiną pasitarti su antivakseriu.
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų