Mįslingi nusikaltimai Panevėžyje: policija prašo pagalbos dėl užpulto 20-mečio

Panevėžyje vėlų vakarą tarp daugiabučių Statybininkų gatvėje užpultas ir žiauriai subadytas 20-metis jaunuolis. Kol kas panevėžiečio būklė sunki, jo gyvybė kabo ant plauko.

Šiuo metu tyrimo ėmėsi ir gausios policijos pajėgos, mieste ieškomas šaltakraujis užpuolikas.

Na, o Klaipėdos mikrorajone yra jau antra mįslingomis aplinkybėmis užpulta auka. Greta esančioje Dariaus ir Girėno gatvėje prieš metus taip pat tarp namų naktį peiliu buvo užpultas ir mirtinai subadytas vyras. Policija iki šiol aklavietėje, žudikas taip ir nerastas.

Gausios Panevėžio policijos pajėgos prie Statybininkų gatvės 54 daugiabučio dar kartą apžiūri kraupaus nusikaltimo vietą ir mėgina ieškoti menkiausių įkalčių ar liudininkų, galėjusių matyti ar ką nors bent girdėti, kaip šiąnakt peiliu čia buvo užpultas ir subadytas 20-metis. Kol kas užpuolikas nerastas kaip ir nusikaltimo įrankis – peilis.

„Šiuo momentu atliekami intensyvūs veiksmai yra apklausinėjami žmonės visi. Ir apžiūrima įvykio vieta, kelis kartus", – sakė policijos atstovas Tadas Martinaitis.

Prokuratūros atstovė Rasa Stundžienė situaciją komentuoja taip: „Kadangi minėtas įvykis įvyko tamsiu paros metu, vietoje, kurioje nėra apšvietimo. Kiek suprantam, lyg ir nebuvo pro šalį einančių žmonių, tiesiog labai prašome kartu su policija, kad žmonės, kurie galbūt ėjo pro šalį, vedžiojo šunis, ėjo pasivaikščiot ar važiavo automobiliais, kuriuose yra įrengtas vaizdo registratorius, tai prašome visus atsiliepti."

Panevėžietis tarp daugiaaukščių buvo užpultas apie pusę dvyliktos nakties. Pirminiais duomenimis, užpuolikas nepažinojo aukos. Kol kas miglotas išlieka ir užpuolimo motyvas.

Tik žinoma, kad jaunas vyras buvo smarkiai subadytas ir supjaustyta krūtinė, kaklas, jam perdurtos kepenys. Kaip pasakoja prie laiptinės sutikta viena namo gyventoja, tuo laiku jos dukra girdėjo neįprastą triukšmą kieme, bet paties kraupaus įvykio, deja, nematė.

„Mano dukra girdėjo tiesiog triukšmą, riksmus, muštynes kažkokias, nes ji laukė manęs grįžtančios su anūkėm ir nemiegojo. Aš jau kai atvažiavau, policija buvo. Tiesiog policininkas pasakė, kad nepravažiuosi kokias porą valandų. O paskui, kai grįžau, tai mačiau čia kad policijos mašina apšviesta aikštelė jie ten kažką darė", – pasakojo liudininkė.

REKLAMA

„Šitas įvykis yra įvykęs gan vėlyvą laikotarpį ir tamsiu paros metu, ir tamsioje vietoje, neapšviestoje, tai ir apsunkina įvykio išaiškinimą", – kalbėjo policijos atstovas.

Prokurorė mano, kad nusikaltimas padarytas panaudojant greičiausiai peilį ar kitą duriantį įrankį, nes nukentėjusiam yra padarytos kelios durtinės žaizdos.

Aiškėja, kad vyras nepažįstamojo buvo užpultas visai šalia namų. Bet subadytam vyrui pavyko nuo užpuoliko pasprukti. Krauju paplūdęs jis dar spėjo nusigauti iki savo laiptinės ir buto durų 5 aukšte.

Šiuo metu panevėžiečio būklė sunki, jo gyvybė reanimacijoje kabo ant plauko.

„Gali žmogus daug ką padaryti ir sužeistas, žiūrint, kur jis pažeistas, jeigu į širdį, aišku, jis nebepaeis, o jei čia kur tai, gal iš to streso, iš tos būsenos, gal jis ir stengėsi namo grįžti. Bet tai yra tikrai baisu, ypač jaunimui tokiam pradėti gyvenimą nuo tokių įvykių", – kalbėjo kaimynas.

„Pirminiais duomenimis, jaunuolis dar sugebėjo grįžti į namus ir jau iš namų buvo išgabentas į gydymo įstaigą. Jis neteko nemažai kraujo", – sako prokuratūros atstovė R. Stundžienė.

Nesenai netoliese nužudytas žmogus

Statybininkų ir greta esančios Dariaus ir Girėno gatvių gyventojai sukrėsti ir išsigandę. Tai ne pirmas toks sunkus nusikaltimas. Netoli šios užpuolimo vietos, tik kitoje gatvės pusėje, daugiau kaip prieš metus taip pat naktį mįslingomis aplinkybėmis buvo užpultas ir peiliu mirtinai subadytas vyras.

Kraujo klane gulintį lavoną rado atsitiktinis praeivis tarp daugiabučių namų tunelyje. Todėl dabar gyventojai įsibaiminę, sutapimas tai ar to paties nepagauto žudiko darbas.

Štai, ką mano žmonės:

„Pernai, kada čia jaunuolį nužudė, paskui prieš 10 metų irgi nudūrė čia, nu kažkur, kažkas yra, kažkoks vienas."

„Galiu pasakyti, kad ten girdėjom, kada tas buvo padurtas. O kas ten kaip aiškinasi tai."

„Ne pirmas kartas turbūt, šiaip žmogų, įsivaizduokit, padurt tai nėra paprasta. Arba jis apsvaigęs, arba prisigėręs, nemanau, kad normalus žmogus tą galėtų padaryti."

REKLAMA

Nei prokuratūra, nei policija kol kas abiejų sunkių nusikaltimų tarpusavyje nesieja. Nors pripažįsta, kad dėl senesnės žmogžudystės tebėra aklavietėje. Nėra nei žudiko, nei nusikaltimo įrankio – peilio.

Prokuratūros atstovė R. Stundžienė sako, kad šiame mikrorajone yra jau įvykdyti keli sunkūs nusikaltimai.

„O antras ikiteisminis tyrimas, kuris buvo pradėtas pernai kovą, po metų, ir šiuo metu sustabdytas. Nenustačius įtariamųjų", – kalbėjo ji.

Neišaiškinta likusi Dariaus ir Girėno gatvės žmogžudystė irgi yra ne pirma. Prieš tai gruodį šalia namų vėlų vakarą buvo užpultas ir nužudytas niekuo dėtas 17-metis gimnazistas.

Prie pat namų automobilių aikštelėje jį nepažįstamas žudikas nudūrė peiliu. Kraupus šio gyvenamo rajono nusikaltimas ilgai nebuvo išaiškintas – beveik pusmetį, kol galiausiai pareigūnams pavyko užčiuopti galimą žudiką.

Nors į teisiamųjų suolą sėdo vos pilnametystės sulaukęs panevėžietis, nusikaltimo įrankis – peilis nerastas iki šiol.


Rašyti komentarą...
L
Lietuvos piliečiai
2020-08-07 22:27:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką veikia policijos patruliai , kodėl jų niekada nesimato Panevėžio mieste ? Ypač pavojingas Statybininkų, Dariaus ir Girėno, Ateities gt . mikrorajonai, nes vyksta jaunimo grįžimas iš Babilono, galimai yra suvedinėjamos sąskaitos, laukiama savo aukų prie jų gyvenamųjų namų--o pagalbos nėra jokios, netgi neapšviesti šaligatviai prie gyvenamųjų namų bei įėjimai į gyv. namus. Dėl neužtikrinto gyventojų saugumo yra sužalojami jauni žmonės, kodėl?? Tegul įvardijami pareigūnai, kurie privalo užtikrinti piliečių saugumą, kad Lietuvos piliečiai nebūtų badomi , daužomi, apiplėšiami. O kaltininkai nerandami, pabėga nuo atsakomybės.
Atsakyti
0

G
GIRENAITE
2020-08-07 20:52:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na, absurdas... Policija tiktai komentuoja faktus. O Panevezyje isvis baugu vakare vaiksciot. Neseniai ir parke buvo apiplesta moteris dienos metu. Miesto valdzia kelintasyk giriasi busimu grojanciu plaukiojanciu fontanu, bet nieko nekalba apie gatviu ir kiemu apsvietima. O jis isties apgailetinas. Gal reiketu tuos tunelius Klaipedos gatvej uzmuryt? O jei ten sukiojasi maniakas, visa laika turetu patruliuot policija. Liudna, kad dabar praso pravaziavusiu vairuotoju pagalbos. Tai patys dazniau ten lai pravaziuoja.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų