REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Respublikinė Panevėžio ligoninė dalinasi dar viena skaudžia netektimi. Gruodžio 27 d. eidamas 81-uosius mirė nusipelnęs ilgametis gydytojas ortopedas-traumatologas Darius Staugaitis.

Respublikinė Panevėžio ligoninė dalinasi dar viena skaudžia netektimi. Gruodžio 27 d. eidamas 81-uosius mirė nusipelnęs ilgametis gydytojas ortopedas-traumatologas Darius Staugaitis.

REKLAMA

D. Staugaitis buvo Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narys, Lietuvos Garbės ortopedas traumatologas, Vasario 16–osios signatarų giminių klubo narys, Lietuvos ir Panevėžio miesto savivaldybės politinis bei visuomenės veikėjas, Nusipelnęs panevėžietis, ilgametis Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojas.

D. Staugaitis gimė 1940 m. spalio 20 d. Alovėje, Alytaus rajone. 1941 m. jis su dar dviem broliais ir mama buvo ištremti į Sibirą, iš kurio grįžo 1959 m. 1961 m. būsimasis gydytojas įstojo į Kapsuko gyvulininkystės ir žemės ūkio technikumą, kuriame įgijo zootechniko specialybę. 1971 m. jis baigė Kauno medicinos institutą.

Tais pačiais metais D. Staugaitis pradėjo dirbti Panevėžio ligoninėje gydytojo interno, o nuo 1972 m. – gydytojo ortopedo – traumatologo pareigose. 1986 m. jis paskiriamas Traumatologijos skyriaus vedėju. 2000 m. D. Staugaičio pastangomis ligoninėje yra įkuriamas Ortopedijos – traumatologijos skyrius ir iki 2004 m. jis vadovauja skyriui.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo 2004 m. rugsėjo mėn. iki 2009 m. D. Staugaitis šiame skyriuje dirbo gydytojo ortopedo-traumatologo pareigose, o nuo 2009 m. iki 2015 m. – gydytojo ortopedo-traumatologo pareigose Konsultacijų poliklinikoje. Daug metų D. Staugaitis buvo renkamas į Respublikinės Panevėžio ligoninės Stebėtojų tarybą.

REKLAMA

Darius Staugaitis buvo iškilus savo laikmečio medikas, puikus specialybės žinovas, labai gerbiamas pacientų ir bendradarbių. 1980 m. jis pirmą kartą atliko klubo sąnario endoskopijos operaciją, o nuo 1986 m. pradėjo endoskopuoti ir kelio sąnarius. 1984 m. D. Staugaitis, remdamasis gydytojo Jelizarovo metodika, pirmasis pradėjo atlikti kaulų ilginimo operacijas.

Darius Staugaitis buvo geras, teisingas, garbingas žmogus, visada pasiruošęs patarti ir padėti kitam. Jis mėgo gamtą, bendrauti su žmonėmis, jaunystėje buvo aktyvus sportininkas, pasiekęs neblogų rezultatų slidinėjimo sporte. Jį pažinojusieji galėjo pasisemti iš Dariaus energijos, optimizmo ir stiprybės, jis visada veržėsi į didelius darbus ir aktyvią veiklą, o kai būdavo sunku – nesiskundė, nedejavo, mokėjo santūriai išgyventi kasdienybės įtampas. Su žmona Elena velionis pragyveno ilgus ir laimingus metus, užaugino dukrą Žibutę ir sūnų Valdą, labai džiaugėsi anūku ir mylėjo jį.

REKLAMA
REKLAMA

Už ilgametį darbą ir aktyvią visuomeninę veiklą, Darius Staugaitis turėjo eilę garbingų įvertinimų: 1999 m. jam buvo suteiktas Nusipelniusio panevėžiečio vardas, 2008 m. tapo Lietuvos Gydytojų sąjungos Garbės nariu, 2011 m. D. Staugaičiui yra suteikiamas Lietuvos Nusipelniusio gydytojo vardas ir apdovanojamas Garbės ženklu. 2007 – 2013 m. laikotarpiu jis buvo renkamas Panevėžio miesto savivaldybės Tarybos nariu.

Velionis bus šarvojamas Ramybės Tako laidojimo namų Didžiojoje salėje. Atsisveikinimas – nuo trečiadienio 16 val. Vėliau velionis bus kremuojamas ir urna pastatyta Ramybės tako didžiojoje salėje ketvirtadienį nuo 18 val. Laidotuvės – penktadienį 12 val. Laidojama Karaliaus Kristaus kapinėse Ramygalos gatvėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Lengvi patiekalai su kalakutiena


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų