REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tiesiogiai ministrų priesaiką transliavusiam ir Seimo pirmininko Arūno Valinsko pastabų dėl keliamo triukšmo sulaukusiam TV3 žurnalistui Aleksandrui Zubriakovui atimta akreditacija Seime.

REKLAMA
REKLAMA

Iškviestas ant kilimėlio

Trečiadienį žurnalistas buvo pakviestas pokalbiui pas Seimo pirmininką Arūną Valinską, po šio pokalbio žurnalistas ir prarado akreditaciją.

REKLAMA

Pasak A. Zubriakovo, pokalbio su Seimo pirmininku metu jam buvo pasiūlyta rinktis - arba jis pripažįsta savo kaltę ir išsaugo akreditaciją, jei nepripažįsta - akreditacija atimama.

„Tai šantažas“, - situaciją BNS įvertino A. Zubriakovas, pasak kurio, jam nebuvo įvardinta, kurį ir kurių taisyklių punktą jis pažeidė bei kuo remiantis jam buvo atimta akreditacija.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš nesuprantu, už ką iš manęs atėmė akreditaciją, už tai, kad aš išėjau į tiesioginį eterį, o turėjau kalbėti tyliau, Seimo pirmininko nuomone?“ - sakė A.Zubriakovas. 

Kita versija

Seimo pirmininko išplatintame pranešime teigiama, kad vakar per naujosios Vyriausybės priesaiką Seimo posėdžių salės balkone dirbęs žurnalistas Aleksandras Zubriakovas sukėlė triukšmą ir sutrikdė priesaikos ceremoniją. Žurnalistas nereagavo nei į Seimo Pirmininko, nei į apsaugos darbuotojų pastabas, todėl šįryt jo elgesys buvo svarstytas Seimo valdyboje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svarstant galimybę panaikinti A. Zubriakovo akreditaciją, leidžiančią jam lankytis ir dirbti Seime, parlamento vadovas nusprendė išklausyti žurnalistą dėl nesusipratimo. A. Valinskas ketino siūlyti Seimo kanceliarijai apsiriboti tik įspėjimu žurnalistui.

Kaip skelbiama išplatintame pranešime, savo įtemptoje dienotvarkėje radęs laiko susitikti su žurnalsitu A. Valinskas išgirdo tik kaltinimus, jog prašant netriukšmauti, A. Zubriakovui buvo trukdoma dirbti. Pasak Seimo pirmininko, užuot atsiprašęs, žurnalistas jam grasino. „Jūs ilgai taip neištempsit“ – tokių žodžių iš žurnalisto teigia sulaukęs A. Valinskas. 

REKLAMA

Valdyba nebalsavo, bet akreditacija atimta

Seimo Ryšių su visuomene skyriaus vadovė Eglė Trembo BNS tvirtino, jog sprendimas dėl akreditacijos naikinimo, Seimo pirmininko siūlymu, teikiamas pasirašyti Seimo kancleriui Gintautui Vilkeliui. Pasak jos, toks sprendimas priimtas, nes „nepavyko susitarti“.

Vadovės teigimu, žurnalistas pažeidė Seimo rūmų vidaus tvarkos reglamento 27.4 punktą, numatantį, kad Seime esantys asmenims taikomas reikalavimas netriukšmauti.

REKLAMA

Seimo pirmininko pavaduotojos, valdybos narės Virginijos Baltraitienės teigimu, Seimo pirmininkas valdyboje iškėlė klausimą dėl žurnalistų elgesio ministrų priesaikos metu, tačiau joks sprendimas nebuvo priimtas, Seimo valdyba šiuo klausimu nebalsavo.

Elgtis ekscentriškai galima ne visiems

Seime antradienį vakare prisiekiant 15-ajam ministrų kabinetui parlamento vadovas, Tautos prisikėlimo partijos (TPP) lyderis A. Valinskas drausmino žurnalistus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Valinskui užkliuvo TV3 žurnalistas A. Zubriakovas, Seimo vadovo manymu, per garsiai šnekėjęs posėdžių salės balkone televizijai tiesioginės transliacijos metu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų