naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
15
	Vilniuje dažais išpaišytas eksponuojamas rusų tankas (Irmantas Gelūnas/ BNS nuotr.)

Vilniuje prie Katedros aikštės eksponuojamo rusų tanko nei aptverti, nei išvežti neplanuojama, o provokacijų buvo galima laukti, sako krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko patarėja Kamilė Šeraitė.

15

Vilniuje prie Katedros aikštės eksponuojamo rusų tanko nei aptverti, nei išvežti neplanuojama, o provokacijų buvo galima laukti, sako krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko patarėja Kamilė Šeraitė.

REKLAMA

Taip ji komentavo pastarųjų dienų įvykius, kai prie tanko buvo nešamos gėlės, jis apipurkštas dažais.

„Anksčiau išvežti tanko tikrai neplanuojama, kad bus provokacijų, tikrai galėjom suprast, Berlyne tankas yra pastatytas priešais Rusijos ambasadą, ten provokacijų taip pat yra“, – trečiadienį žurnalistams sakė K. Šeraitė.

Vilniuje antradienio vakarą ukrainiečių kaip muziejinis eksponatas paskolintas trofėjinis tankas buvo išpaišytas aerozoliniais dažais, dėl to buvo sulaikytas 36 metų vyras, surinkta medžiaga dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Ministro patarėja sako, kad tankui didelės žalos nepadaryta, o jei tokia bus nustatyta, Lietuvos Vytauto Didžiojo karo muziejus atlygins Kyjivo karo muziejui nuostolius.

REKLAMA

Patarėja taip pat teigė negalinti pasakyti, kas buvo užrašyta ant tanko, nes užrašo nebesimato, o apie incidentą daugiau žinių neturinti.

„Jeigu karo policininkai buvo kelis metrus nuėję, kol sureagavo, tai ir apipaišė, čia nėra kažko nuostabaus. Jie budėjo ir buvo savo vietoj, tiesiog tanką iš keturių pusių sužiūrėti yra ganėtinai sudėtinga“, – sakė K. Šeraitė.

REKLAMA

„Žinau, kad vyko apie dešimtą valandą vakare, aerozoliniais dažais buvo apipaišyta, bet jie labai greit ir nubėgo, niekas to tanko ir nevalė labai, bet nelabai ir matosi“, – kalbėjo patarėja.

Pasak ministro atstovės, imtis papildomų apsaugos priemonių neplanuojama, nes nenorima „sureikšmint paties eksponato“.

Trofėjinis Ukrainos karių sunaikintas Rusijos tankas nuo praėjusio penktadienio eksponuojamas automobilių stovėjimo aikštelėje šalia Katedros aikštės Vilniuje, jis stovės iki kovo 16 dienos.

Tanką Vytauto Didžiojo karo muziejui Kaune iki šių metų pabaigos paskolino Kyjivo karo muziejus.

Absoliutūs debilai, ne kitaip. Aš kategoriškai prieš karą, kategoriškai prieš tą fiurerį iš maskvos ir kategoriškai prieš bet ką, kas su ta tragedija Ukrainoje susiję. Bet tas tankas yra dar vienas kiršinimo, skaldymo, nesantaikos kurstymo simbolis. Nu kokios bb užsiiminėti tokiomis nesąmomėmis??? Kam to reikia, kas iš to??? Kažkas savo iškypimus taip patenkina? Dabar reikia vienijančių, telkiancių dalykų, o viskas daroma atvirkščiai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų