REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šeštadienį Latvijoje, Bauskės pilyje, bus minima Baltų vienybės diena. Renginio metu ketinama diskutuoti apie lietuvių ir latvių bendrą praeitį ir šiandienos bendradarbiavimą, vyks kolektyvų iš abiejų šalių pasirodymai, filmo apie Saulės mūšį peržiūra, bus pristatomi liaudies meno ir amatininkų dirbiniai.

REKLAMA
REKLAMA

Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, šventės dalyvius sveikins Lietuvos kultūros ministras Arūnas Gelūnas ir Latvijos kultūros ministrė Žaneta Jaunzemė-Grendė, Lietuvos ambasadorius Latvijoje Ričardas Degutis ir Latvijos ambasadorius Lietuvoje Martinis Virsis, Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos sekretoriato ir Bauskės savivaldybės atstovai. Pranešimus skaitys abiejų šalių istorikai.

REKLAMA

Programoje numatytas senosios muzikos ir šokio ansamblio „Banchetto Musicale“ koncertas, Lietuvos liaudies kultūros centro atkurtų kuršių genties I-XIV amžiaus kostiumų kolekcijos pristatymas, režisieriaus Sauliaus Bartkaus dokumentinio filmo „Saulės mūšis“ peržiūra, amatininkų dirbtuvės, dainos, šokiai ir žaidimai su folkloro ansambliais.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimas sėkmingai plėtojamas jau 20 metų - per visą atkurto valstybingumo laikotarpį. Lietuvius ir latvius sieja etninio giminingumo jausmas, bendros kultūrinių tradicijų šaknys ir ypač XX amžiaus istorinė patirtis.

Baltų vienybės diena pažymima 1236 metais Saulės mūšyje susivienijusių žemaičių ir žiemgalių pergalė prieš Kalavijuočių ordino riterius. Lietuvos ir Latvijos Seimai Saulės mūšio dieną - rugsėjo 22-ąją - Baltų vienybės diena paskelbė 2000 metais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų