Rašyti komentarą...
Tikrai kad nuo šių metų laisvadienis bus ir lapkričio 2 d. :)
Vienintelis Lietuvos karalius? A ne? O kiti Lietuvos valdovai buvo didieji kunigaikščiai? Ir tada jie, tie didieji kunigaikščiai, kam buvo pavaldūs? Ordos chanui kaip rusų kniaziai? Gal, kaip sakoma, nereikia čia lia-lia-lia. Visus kitus Lietuvos valdovus net popiežiai vadindavo karaliais! O popiežių oficialus palaiminimas ir karūnos įteikimas - tai buvo formalumas. Juk anglosaksus ir skandinavus valdė karaliai, nors jie ir nebuvo gavę popiežių palaiminimo!
@Taip pat istorikas P.S. Popiežiai į Lietuvos valdovus kreipdavosi „Rex“ (lot. „karalius“), o ne „Gran dux“ (lot. „didysis kunigaikštis“).
jis mums ne karalius. Kur ta Mindaugo Lietuva , kažkur prie Minsko? Tai ir švęskit su Tychanovska ir bulbašais. Dabartinę LR didžiąją dalį sudaro Žemaitijos Kunigaikštystės žemės prie ko tas Mindaugas ir jo kažkokios karūnos.
@Iš Žemaitijos , tylėk, Zmude, o tai eilinį kartą, kaip purviną paklodę, parduosim.
@Iš Lietuvos jūs lietuviai gerai išmanot nuo seno pratę savo dukras po slavais guldyti, taip visas savo žemes ir prap...sot.
@Iš Žemaitijos Niekada nebuvo ir nėra tokios Žemaitijos. Tai tik pavadinimas tiems lietuviams, kurie gyveno lowlands, o aukštaičiams Highlands.
Kažkoks irzlus, senas, ligotas, apaugęs bazda, plaukais diedas buvo išrinktas kaip kažkokios genties skarmalių vadas jokios karūnacijos nebuvo. Įsivaizduojat kaip Anglų karalių pasakose kaip karalių Artūrą. Liudna į tokius lietuvius žiūrėti, galiausiai tas vadas labiau pasiligojo ir nudvėsė
@Tikras istorikas , išsiblaivyk ir nustok kliedėt apie tai kad esi istorikas. Nuo kada karalius renka?
Gal ,tiesiog nebuvo pilnatis...
Latkowskis, o ne Latkovskis. Bent jau perverstumėte Gudavičiaus monografiją apie Mindaugą.
Kokios problemos. Galime turėti keturias Mindaugo karūnavimo dienas birželio 29d. ir visų sekmadienius iki rugpjūčio. Galbūt net liepos mėnesį pervadinti į Mindaugo mėnesį.
Svarbiau tai, jog jei jis buvo krikštytas Vorutos pilyje, tuomet pirmoji Lietuvos sostinė turėtų būti tituluojama Voruta
1253 m. birželio 29 d. (Petrinės) irgi buvo sekmadienį.
Jūs matot komentarų datas?tie degradai net nesistengia kažką naujo įkelt-sueis ir seniena
Na kad nuskriaudė žemaičius nejaučiu pareigos vadinti jį karaliumi
@Margo , Mingdaugas ir vėliau Lietuvos kunigaikščiai niekaip nenuskriaudė prūsų. Jei žemaičiai nebūtų buvę "parduoti" ir po to likę lojalūs Lietuvos valdovams - šiandien komentarus rašinėtume rusiškai arba lenkiškai, taip kad... geriau patylėk ir tyliai pagalvok kam ir kokią pareigą turi jausti.

Skaitomiausios naujienos
Į viršų