• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Migracijos departamentas prašo Lietuvos gyventojų neskubėti keisti asmens dokumentų arba šias paslaugas užsisakyti mažesniuose miestuose.

Migracijos departamentas prašo Lietuvos gyventojų neskubėti keisti asmens dokumentų arba šias paslaugas užsisakyti mažesniuose miestuose.

REKLAMA

Pasak Migracijos departamento vadovės Evelinos Gudzinskaitės, šiuo metu migracijos specialistų pajėgos sutelktos nuo karo bėgančių Ukrainos piliečių registracijai ir konsultavimui.

Migracijos departamento pranešime pažymima, kad pastaruoju metu labai padaugėjo skubos tvarka asmens dokumentus pasikeisti ar užsisakyti norinčių šalies gyventojų, ypatingai didžiuosiuose šalies miestuose, ir tai apsunkina operatyvią pagalbą ukrainiečiams. 

„Labai stengiamės suspėti ir teikti kuo kokybiškesnes paslaugas piliečiams, bet mūsų pajėgumai yra riboti. Šiuo metu tenka koncentruotis į darbą su ukrainiečiais, todėl Lietuvos piliečių prašome supratimo, išlikti ramiems, pasitikrinti turimų asmens dokumentų galiojimo terminą ir į Migracijos departamentą kreiptis be skubos“, – sako Migracijos departamento direktorė E. Gudzinskaitė.

Migracijos departamento direktorės pavaduotoja Lucija Voišnis BNS sakė šiuo metu neturinti skaičių, kiek išaugo įprastinis prašymų dėl dokumentų išdavimo srautas, tačiau kai kuriuose teritoriniuose padaliniuose žmonės stovi lauke, laukdami eilės pateikti prašymus pakeisti dokumentus.

REKLAMA
REKLAMA

„Gauname nuotraukas iš padalinių, kad eilės gatvėse stovi Lietuvos piliečių, laukia, kol bus priimti jų prašymai. Kiek mes šiandien priimsimų jų prašymų, sunku pasakyti. Žmonės laukia gyva eile, nors iš tiesų jų dokumentai nesibaigia, dar kurį laiką galioja, viskas turbūt susieta su Ukrainos konfliktu“, – teigė departamento direktorės pavaduotoja.

REKLAMA

Pasak L. Voišnis, taip pat į teritorinius skyrius kreipiasi pabėgėliai iš Ukrainos, tačiau jų skaičiaus Migracijos departamentas irgi šiuo metu dar neturi.

„Faktiškai tokių žmonių jau yra, ir kiekvienas teritorinis skyrius registruoja Ukrainos piliečius, ir ne po du, ne po tris, o daug jų yra, ir visos pajėgos nukreiptos į Ukrainos piliečių registravimą, pagalbą jiems“, – sakė L. Voišnis.

„Jie vyksta ne tik į Alytaus registracijos centrą, kur dirba Migracijos departamento specialistai, bet ir tiesiogiai ateina į skyrius, nes turi giminaičių, draugų, kurie gyvena Lietuvoje, (apsistoja pas juos) ir kreipiasi ne į Alytaus registracijos centrą, o teritorinius skyrius“, –  teigė Migracijos departamento atstovė.

REKLAMA
REKLAMA

Penktadienį Alytuje pradėjo veikti pirmasis Lietuvoje registracijos centras pabėgėliams iš Ukrainos.

Migracijos departamentas prašo dokumentų užsakymą atidėti bent savaitei, kol bus padidinti pajėgumai, o ypatingos skubos atveju rinktis daugiau laisvų rezervacijos vietų turinčius Migracijos departamento teritorinių skyrių priimamuosius.

Pasak pranešimo, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė taip pat ragina šalies gyventojus laikytis rimties ir nedaryti jokių skubotų sprendimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šiuo metu Lietuvai tiesiogines grėsmės nėra, turime visas saugumo garantijas iš mūsų NATO partnerių, todėl išlikime ramūs. Prašome žmonių būti supratingais ir leisti migracijos paslaugų padaliniams pirmiausiai suteikti reikiamą pagalbą pabėgėliams iš Ukrainos. Nuo to, kaip klostysis įvykiai Ukrainoje, priklauso ir mūsų saugumas“, – sako vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

Pranešama, kad Migracijos departamentas pailgino atskirų priimamųjų darbo laiką, siekiant sumažinti gyvas laukiančiųjų eiles, piliečių paprašyta vizitą pas specialistą rezervuoti iš anksto, rinktis daugiau laisvų rezervacijos vietų turinčius Migracijos departamento padalinius.

Migracijos departamentas primena, kad rezervuoti vizitą į priėmimą pas specialistą galima naudojantis Lietuvos migracijos informacine sistema (MIGRIS), pasitikrinti turimų asmens dokumentų galiojimo laiką galima prisijungus prie savo paskyros www.migracija.lt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų