Valdančiųjų koalicijos partneriai derasi, kam atiteks švietimo ir mokslo ministro kėdė. „Balsas.lt“ kalbinti pagrindiniai kandidatai į šį postą savo galimybes vertino nedrąsiai ir siūlė palaukti koalicijos sprendimų.

Šiuo metu Seime daugiausiai aptarinėjamos Naujosios sąjungos nario, buvusio švietimo ir mokslo ministro Algirdo Monkevičiaus ir socialdemokratės Marijos Aušrinės Pavilionienės kandidatūros.

„Balsas.lt“ parengta vaizdo medžiaga su galimų kandidatų pasisakymais ir piliečių nuomone – straipsnio pabaigoje.

Vykusiame socialdemokratų prezidiumo ir frakcijos susirinkime realiausia kandidatė į švietimo ministro postą buvo įvardinta būtent M. A. Pavilionienė.

Paklaustas, ar M. A. Pavilionienė yra tinkamiausia kandidatė, premjeras Gediminas Kirkilas atsiliepė lakoniškai: „Taip pat gali būti variantas, mes turime mažiausiai 5 kandidatus.“

Pati M. A. Pavilionienė, kalbinama „Balsas.lt“, kartojo, kad į visus klausimus atsakinės tik tada, kai bus išrinkta į šį postą. Anksčiau ji kalbėjo, kad siektų reformuoti aukštąjį mokslą, ir viliasi, kad sulauktų akademinės bendruomenės pasitikėjimo. Paklausta apie kitus kandidatus į šį postą, politikė įvardijo partijos koleges: Ireną Šiaulienę, Giedrę Purvaneckienę.

REKLAMA

G. Kirkilas neatmetė, kad ministro portfelis gali atitekti koalicijos partneriams. Realiausias kandidatas – A. Monkevičius. Apie jį užsiminė ir Artūras Paulauskas. Teigiama, jog jau turintis patirties šioje srityje A. Monkevičius galėtų perimti vadovavimą ministerijai iki pat rinkimų.

Paklaustas apie galimybę užimti ministro postą, A. Monkevičius kalbėjo atsargiai. Jis teigė, kad pasiūlymo negavęs ir su juo dėl šio posto niekas nebuvo derinta. Socialliberalų kandidatas įsitikinęs, kad pasiūlymo jis taip ir nesulauks, nors teigė turintis idėjų ir planų, kaip gerinti švietimo situaciją. Politiko nuomone, tai tik žaidimas, nes akivaizdu, kad ministro portfelis atiteks socialdemokratams, kurie, pasak A. Monkevičiaus, siūlo tinkamus, turinčius patirties kandidatus.

Kaip kandidatas į švietimo ministro portfelį buvo minimas Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas, valstiečių liaudininkų atstovas Virginijus Domarkas. Savo kandidatūros jis nesvarstė tam, kad išlaikytų politinę kultūrą. Jo teigimu, Seime jau viskas nutarta, ir postas turėtų atitekti socdemams, jo manymu, profesorė M. A. Pavilionienė tam puikiai tiktų. Bet jei taip nutiktų, kad socialdemokratai šį postą paaukotų ir pasiūlytų socialliberalams, tinkamiausias – A. Monkevičius.

 „Balsas.lt“ pasidomėjo ir piliečių nuomonėmis apie galimus R. Žakaitienės įpėdinius. Kalbintų vilniečių nuomonės šiuo klausimu išsiskyrė.Rašyti komentarą...
T
Tamsa
2008-04-11 00:33:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visi tie kandidatai į švietimo ministrus yra labai šviesūs. Galima sakyti, tiek prašvitę, kad jaunimas, nebeapkęsdamas tos alinančios šviesos, slepiasi tamsoje. Ypač šviesi Aušrinė, tikra vakarų žvaigždė, laimės žiburys, sužibęs Lietuvos padangėje, nušviesdamas kelią veda visas " Lietuvos paskenduoles" į amžinąją laimę. Ir iš kur mergaitei tiek drąsos...

P.S. Visą švietimą ir "prašvitusius" geriausiai apšviestų kun. A. Svarinskas.
Atsakyti
0

R
Raganu- nereikia! Reikia antikomunisto
2008-04-11 04:23:09
Pranešti apie netinkamą komentarą

LT Svietimo Ministras turetu buti aukstos morales LT patriotas, antikomunistas, vakarietisku paziuru, kuris Lietuvos svietima ijungtu i Europos Sajungos svietimo sistema!

Kirkilas elgiasi priesingai!What did happen to LT Premier Kirkilas?

Kas nutiko Premjerui Kirkilui, kad jis pradejo bludinti, net neislaukia iki Spalio men. Rinkimu, bet rengiasi issprogdinti ir taip nestipria Lietuvos Svietimo sistema?!

*Vadinasi, yra tam tikras paruostas planas, kad paskyrus "rusu kgb agento zmona" i Svietimo ministres posta ir ivykdzius "svietimo diversija- rusifikacija ar pan." bus "tampomasi" visus 2008-2009 mokslo metus!*

T.y. visus 2008-2009 mokslo metus Lietuvos moksleiviai bus traumuojami, istrinama morale, dorove, tikejimas, palietiskumas, verciami i sugyvulinta homosovietine banda, skirta rusijai o ne Europos Sajungai_


Tai greitai iberiami, bet ilgai veikiantys nuodai jauno zmogaus sirdziai!

Mineta persona yra netinkama buti "ministre", jei mes norime tvirtu krikscionisku sheimu, doros, tikincios, blaivios, vakarietiskos Lietuvos Europos Sajungoje!

*Jei Kirkilas nori EU ir NATO Lietuva paversti surusejusiu antivakarieciu, prostituciu, nusikalteliu, sadistu, isdaviku banda, kuri bus ismokinta gyventi rusijos bardake ir gulag kalejimuose- Povelniene yra idealus kandidatas Lietuvai griauti!**Todel, kad ji yra*:

*-surusejusi dvasios ubage*
*-iskrypele,*
*-pritaria kudikiu zudymui*(!)
*-bedieve- netikinti i Dieva!*
*-pasisakanti pries EU, NATO, USA (!)*


Todel jos ir kremlingazotekanos klano vieta - i rytu puse uz Shengen linijos!
Atsakyti
0

V
Via Dolorosa
2008-04-11 08:30:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sunkiai įsivaizduoju gėjų globėją ministrės poste. Ypač kai ji pasakė,kad jai tai būtų savo galimybių bandymas... Reikia ne eksperimentų, reikia gelbėti tą nustekenimą..., kai studentai varto vidurinių mokyklų vadovėlius, nes nesupranta,ką jiems universitetuose dėsto, kadangi mokyklinis kursas neįsisavinamas...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų